Planeta Země… 3.-7.6.2019 B

7. 6. 2019 | Kronika - Bohnice

Tématem tohoto týdne byla planeta Země. Povídali jsme si o ochraně životního prostředí, o vodě, o rostlinách a také o nás – o lidech. Pochopili jsme, že se musíme k naší Zemi chovat zodpovědně a například šetřit vodou a recyklovat odpadky, jinak se nám na zemi nebude žít dobře. Protože nás v týdnu postihla ohromná vedra, dali jsme si v školce všichni zmrzlinku,a to bylo ochlazení! Akcí týdne byla samozřejmě ZAHRADNÍ SLAVNOST a loučení s předškoláky, kteří už nás za pár týdnů nadobro opustí. Moc jsme si slavnost užili a už se teď  těšíme na další. Vyráběli jsme květinku z papíru, která nám pěkně letně ozdobí školu.
This week we speak about our planet Earth. We learn about the importance of forests, oceans, rivers. We learn how to keep our planet clean and safe. We make paper flowers, too.

Tento týden odstartoval letními teplotami a hlavně Zahradní slavností a rozloučením s předškoláky. Slavnost se vydařila, moc vám všem děkujeme! Užívali jsme si letní počasí, chodili jsme na dětská hřiště a trávili čas na zahradě. Povídali jsme si o planetě Zemi a učili se krásnou českou báseň od J. V. Sládka „Lesní studánka“, kterou jsme také namalovali. V písničce jsme se ptali, proč kopřiva pálí – a odpověď byla velmi jednoduchá; zeptejte se našich malých zpěváků!
Rytmika, tanečky, dramaťák: vychytávali jsme poslední mouchy na našem vystoupení.
Sportovní klub: relaxovali jsme na zahradě po nádherné Zahradní slavnosti.
Muzicírování: venku jsme si zazpívali písničky na přání budoucích školáků.
Věda je zábava: vyrobili jsme si zmrzlinu a báječně si pochutnali!????