Planeta Země…30.5.-3.6.2022 J

3. 6. 2022 | Kronika - Jirny

Planetu Zemi jsme nejprve prozkoumali jako součást vesmíru. Povídali jsme si také o dalších planetách a jejich základních charakteristikách. Zahráli jsme si i hru na třídění a přiřazování planet obíhajících kolem slunce v naší galaxii. Neváhali jsme otevřít i téma nedávno vědci vyfocené Černé díry v centru Mléčné dráhy :). Seznámili jsme se s různými kontinenty na naší planetě a zkoušeli jsme uhodnout, která zvířátka asi na daný kontinent patří a proč. Nakonec jsme neopominuli ani téma péče o životní prostředí a třídění odpadu a jeho recyklace. Obrovskou hromadu  „odpadu“ se nám povedlo správně roztřídit do patřičných kontejnerů velmi rychle. V tomto týdnu jsme konečně navštívili nové hřiště u fotbalového stadionu, kde jsme si to moc užili a sklidili i první úrodu ředkviček z našeho záhonku.

This week in English, we talked about our planet Earth. We learned vocabulary on how we can help our planet by saving water, electricity and recycling.  We had a great recycling game where kids had to separate different materials into the correct bins. We made a bio craft with our friend which promoted teamwork. The song of the week was We Love Summertime https://www.youtube.com/watch?v=Xg5i9rxxuJM

Rytmika, tanečky, dramaťák:  v tomto týdnu jsme se naučili básničku „Naše Země“, vymysleli jsme si vlastní divadlo o krásné a čisté planetě, nacvičovali jsme na besídku a také jsme si celý týden parádně tančili na letní písničky

Sportovní klub: ve čtvrtek jsme si konečně pořádně zasportovali venku na zahrádce, kde jsme si udělali obří opičí dráhu s mnoha cviky a také jsme přivítali Slunce dětskou jógou, procvičili jsme si ručičky a zkoušeli hod míčem

Tvoření:  vyrobili jsme si svůj náramek a korunku s obrázkem naší Země, stihli jsme si také namalovat nádherný obrázek Země, který si děti odnesly domů

Muzicírování: zpívali jsme naši oblíbenou písničku „Napříč kontinenty“ a také jsme si vymysleli svou první slovu na písníčku „Naše Země, pěkná Země“ a nezapomněli jsme ani na procvičování na besídku na kterou se všichni moooc těšíme

Ukazovali jsme si naši planetu, vysvětlili si, proč jí říkáme „Modrá planeta“ a co všechno modrá a zelená na naší planetě znamenají. Sluneční soustavou nás provedl kamarád Paxi ve své vesmírné lodi. Vyprávěli jsme si, co naši Zemi chrání a co jí ubližuje. Hráli jsme si s obrázky, které jsme chytali na udičku. Sami jsme přišli s nápady, jak i my, jako malé děti, můžeme chránit a pomáhat naší planetě a každy si vytvořil obrázek, jak má planetu rád.

Tento týden byl také Mezinárodní den dětí. Paní učitelky pro nás připravily spoustu sportovních stanovišť, každý si vyzkoušel obrovský bublifuk a většina z nás si nechala ozdobit obličej. Nechybělo ani zdravé ovocné pohoštění a odměna v podobě diplomu, razítka, nanuku a možnosti prasknout si vlastní balonek s dobrůtkou uvnitř.

This week in English we talked about our planet and learned easy vocabulary words and short sentences: the Earth, Planet Earth, our planet, the Blue Planet, Earth is our home… We also discovered that the blue part is water: seas, oceans, rivers, lakes…and the green part is the land: forest, mountains, hills, fields…

And with the kids we played the game of a happy planet and a sad planet. For crafting we created the hugging planet pictures.

Also started learning Save the Earth song

Rytmika, tanečky, dramaťák: básnička
Svět je parádní,
koukni se na něj,