Plody podzimu… 10.-14.10.2022 B

14. 10. 2022 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Celý tento týden byl ve znamení podzimních plodů. Na IT jsme si ukázali, jaké podzimní plody u nás rostou a pomocí tužky spojili stíny. Z kaštanů, které jsme nasbírali, jsme si udělali nádherné náhrdelníky, které jsme barvami dozdobili.  Pomocí lístků, klacíku, kaštanů, žaludů a pastel jsme si vytvořili krásné lesní skřítky, které nám zdobí školku. Na konci týdne jsme provoněli školku výborným štrůdlem, do kterého jsme mimo typických přísad (jablky, skořice, ořechy) dali i tajné „domácí“ přísady. Písničkou týdne byla píseň o jablíčkách a básničkou týdne byla báseň o tlusté dýni na zahradě. V příštím týdnu si budeme povídat o zvířátkách, která se připravují na zimu a když nám bude přát počasí, vyrazíme na výlet do botanické zahrady na DÝNĚ! Už se moc těšíme.

Dolphins/Delfínci

What a busy week we had again! Since there is so much to pick up outside, we couldn’t avoid learning the names of all the precious autumn forest fruits we had gathered. Besides the ones we already knew, we learnt some new words as well, for example : edible and poisonous mushrooms, walnuts, hazel nuts etc. For the vocabulary check out the video we watched ( Flunkeblunt ) : https://youtu.be/RrcGDqp5kLo

We played a couple of new games too. The first one was What’s the time Mr. Wolf? To practice our attention and motor skills we played an apple game chanting :

Apple tree, apple tree,

will your apple fall on me?

I won´t cry, I won´t shout,

if your apple knocks me out!

Preschool preparation

This week we focused mainly on the visual perception and directions. At first we played a few visual memory and sequencing games with autumn related flash cards ( What’s missing? What has changed? What’s the next card in a row? ). 

Later on we practiced the directions ( left – right, forward – back, up – down) pretending we were drivers.

At the end of the week we did some more visual perception activities and finished the worksheets. 

 

Rytmika, tanečky, dramaťák:  vařili jsme na zahradě houbovou smaženici a poznávali podzimní plody.

Tvoření: vyrobili jsme mini draky.

Sportovní klub: hráli jsme basket. A moc nás to bavilo!

Muzicírování: zpívání jsme o strašidlech a ježibabách. Halloween se blíží…

Žabičky

Už druhý týden si povídáme o podzimu a tentokrát to bylo o podzimních plodech. Nejdřív jsme si ty nejznámější ukázali na obrázcích a pojmenovali. Pak jsme se vypravili pro sběr některých z nich; na procházce jsme nasbírali jeřabiny, kaštany, žaludy, bukvice a šípek, ze kterých jsme vytvořili paletu podzimu. Paletu jsme namalovali a plody vložili do košíčků. Je to krásně barevné! Ve čtvrtek nás opět navštívilo loutkové divadlo a zahrálo nám pohádku „O perníkové chaloupce“. V pátek se u nás ve školce rozlila vůně jablek, skořice a čokolády – pustili jsme se do pečení štrůdlu! MŇAM 🙂

Říkali jsme si pohybovou básničku: „Dvě jablíčka na jabloni, jedno níž, druhé výš, třetí nejvýš – a to sníš!“.

Zopakovali jsme si písničku: „Šel zahradník do zahrady“ .

Angličtina

The fruits of autumn brought us a lot of fun doing puzzles and guessing what fell from the tree, whether it was an apple, pear, plum or grape. We sang and danced to the song „If you happy and you know it“

https://www.youtube.com/watch?v=M6LoRZsHMSs&ab_channel=SuperSimpleSongs-KidsSongs

And we did some „twinkle twinkle little star“ yoga exercise

Dramatizace, tanečky, rytmika: Poznáváme plody podzimu, zahráli jsme si na veverky i na houbaře.

Tvoření: Vyrobili jsme si lesní zátiší s rodinou muchomůrek.

Sportovní klub: Hrajeme basketbal a fotbal na zahradě naší školky.

Muzicírování: Naučili jsme se novou písničku o čiperné veverce i s tanečkem.