Plody podzimu…15.-19.10.2018 Ú

19. 10. 2018 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme se doslova prokousávali sladkými podzimními plody. V přírodě jsme pozorovali a pojmenovávali různé druhy rostlin a stromů. Ty jedlé jsme sbírali a ochutnávali. Na zahradě jsme nasbírali jablka a ořechy a společně jsme upekli štrůdly pro celou školku. Také jsme si vyrobili tinkturu proti bolavým kloubům z kaštanů a pozorujeme klíčení žaludu zimního a ořešáku.
Logopedická prevence: hláska B
Grafomotorika: kývání

Lištičky

Další krásný týden za námi s tématem plody podzimu. Hovořili jsme o všem, co nyní dozrává. Všechny plody podzimu v lese, na zahradě i na poli. Díky procházkám do lesa, jsme si jich mohli i hodně prohlédnout. Vyprávěli jsme si pohádku O řepě. Také jsme si z lesa přinesli javorového listy, které jsme obtiskli na barevný papír. Ve středu za námi do školky přijeli papoušci a malé opičky – to byla paráda!

Angličtina: podzim / Autumn je nejen plný barev, ale také plodů (chestnut, acorn etc.). Naším pomocníkem pro názorné ukázky byla tentokrát příroda a okolí naší školky – pravidelné procházky jsme si moc užili.

Hudební a taneční kroužek: tento týden jsme se zaměřili na písně, které uslyšíte na besídce, která se bude konat v prosinci. Pracovali jsme na intonaci a rytmu.
Kroužek zpěvu: začali jsme dechovým cvičením, artikulačním a po té jsme se rozezpívali.
S dětmi jsme si zdramatizovali anglickou píseň “Rainbow song” a také jsme si přezpívali lidové písně.

Výtvarný kroužek: téma „Plody podzimu“ jsme ztvárnili prostřednictvím roztomilých hříbečků.

Sportovní kroužek: oblíbená opičí dráha byla hlavní náplní našeho sportovního kroužku.