Plody podzimu … 21.-24.10.2019 B

25. 10. 2019 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl ve školce velmi rozmanitý. V pondělí jsme začali ukázkou podzimních plodů, kdy jsme si zopakovali proč jsou pro zvířata, ale i pro nás důležité. Nezapomněli jsme ani na dýni, kterou jsou společně vydlabali a nádherně dozdobili. Nakonec byly dvě, jedna Maia a druhá Olík. Svítily před školkou každé ráno. A pak to přišlo! Halloweenská párty ve školce! Míchaly se lektvary ze žabích hlenů a ptačích bobků. Ochutnávali se medvědí oči plněné krví a samozřejmě jsme se i pěkně strašidelně potetovali. V týdnu jsme ještě stihli i parádní divadelní představení v Počernicích a Příběhy včelích medvídků se nám moc líbily. Na konci týdne jsme si ve dvojicích vyrobili dýni z krepového papíru a pěkně u toho procvičili prstíky a spolupráci.

Tento týden jsme hodně procvičovali, konverzovali a zpívali.

Tento týden, kdy jsme si povídali o plodech podzimu, jsme toho zažili opravdu mnoho! Dlabali jsme dýně na středeční Halloween, který jsme oslavili trochu s předstihem, v úterý jsme jeli do počernického divadla na představení Včelích medvídků a ve čtvrtek jsme si připravili smoothie z červené řepy a jablek! Také jsme vyráběli papírovou dýni. A zpátky k Halloweenu… děti si ho moc užily a splnily všechny zkoušky odvahy. Školka blikala, svítila a byla zbarvena do oranžovočerna… nikdo se nebál, všichni jsme tančili a řádili!

Rytmika, tanečky, dramaťák: naučili jsme se písničku Máme doma obludu. Určitě se nám o Halloweenu bude hodit!

Tvoření: dokončovali jsme strašidla a vyráběli dýňová zvířátka.

Sportovní klub: halloweenská diskotéka nám dala pěkně do těla : ).

Muzicírování: zpívalo se všechno o strašidlech, obludách a ježibabách. A bylo toho hodně…