Plody podzimu…25.-29.10.2021 J

29. 10. 2021 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si povídali o plodech podzimu, a jak můžeme pomoci zvířátkům na podzim.  Povídali jsme si o zvířatech v lese, na louce a poli. Také o ptácích, kteří odlétají do teplých krajin nebo těch, co zůstávají tady. Nacvičili jsme si krátké divadélko o Lišce Bystroušce. Vytvořili jsme si nádherné pole s přírodninami, které jsme si nasbírali na procházce po okolí školky. O zvířátkách jsme si také zpívali. Týden jsme si obohatili „HALLOWEENEM“, který přichází. Udělali jsme obrovskou výzdobu šatny a tříd. Aaaaaa vypadá to fakt strašidelně!! Ve středu jsme si dýně vydlabali a zdobí nám schodiště. Také jsme si společně upekli něco dobrého „drakulové prsty“.

This week in English, we had a lot of fun learning about Halloween. We made Halloween crafts such as bats, pumpkins and skeletons. On Wednesday, we had our Halloween party which was great to see everyone in costume. Our song of the week was Five little pumpkins

Rytmika, tanečky, dramaťák:  hra na ptáčky „letí, neletí“ se nám líbila a naštěstí nám žádný ptáček neuletěl a zůstali nám všichni ve školce , přišla se k nám podívat liška a ta byla teda velice čiperná, tak jsme si s ní zatancovali. Zakončili jsme to hrou na napodobování zvířátek.

Sportovní klub: velká rozcvička s prvky jógy

Tvoření: tento týden jsme toho stihli opravdu mnoho, od halloweenské výzdoby třídy až po šatnu

Muzicírování: naučili jsme se pár nových písniček a trénovali jsme už Halloweenskou ať jsme připraveni

Plody podzimu jsme si užili. Nejdříve jsme si prohlédli spoustu obrázků plodů ovoce, ale i plodů, které milují zvířátka. Některé z nich jsme si osahali a zahráli si s nimi různé hry – hledací, poznávací i třídící.

Týden nám zpestřily přípravy na Halloweenský rej masek. Vyrábění, výzdoba tříd a vůbec celé školky. Helloween ve školce byl povedený. Všechny děti splnily strašidelné úkoly, zatančily si v maskách a zasoutěžily si.

Rytmika, tanečky, dramaťák: Rozhýbali jsme se, jako vždy, na naše oblíbená pohybová říkadla a zahráli jsme si rádi opakovaně pohádku O Veliké řepě, kterou jsme společnými silami nakonec vždy ze země vytáhli.

Tvoření: Vyrobili jsme si halloweenské netopýry z papírových roliček. Moc nás bavilo si s nimi po třídě trochu zalétat:)

Muzicírování: Ve středu jsme si udělali pravé Halloweenské odpoledne, kdy jsme na duchařské anglické písničky tančili v kostýmech a s radostí plnili různé úkoly (překážkodráhy a skládání puzzle dýně). Nejdříve jsme se ale vydali na výlet po třídě jako skupina duchů z Aladinovy lampy, do které jsme se, ale na signál, vždy museli zase vrátit. To jsme si opravdu hodně užili:)))