Počasí…1-5.11.2021 B

7. 11. 2021 | Kronika - Bohnice

Tématem tohoto týdne bylo počasí. Pověděli jsme si, jaké počasí známe a které je naše nejoblíbenější! Téměř u všech dětí zvítězil sníh a nejoblíbenější činnost – sáňkování. V týdnu jsme si zpívali píseň Prší, prší a naučili se básničku o větříčku. Při výtvarné činnost jsme použili nůžky, lepidlo, prstové barvy a na konci také foukání brčkem do inkoustových barev – vznikl krásný deštivý obrázek. Nemůžeme zapomenou ani na opakovanou „Halloweenskou párty“ která se vydařila snad více než minulý týden! Na konci týdne jsme si užili divadelní představení „Housličky“, které bylo nejenom zábavné, ale také poučné. V příštím týdnu se těšíme na další pěkné téma a tím je koloběh vody.

Tento týden si s námi počasí trošku pohrávalo a tak jsme si o něm  povídali. Abychom mohli aspoň na malou procházku, tak jsme tomu bláznivému podzimnímu počasí zpívali písničku „Rain, rain, go away“. Učili jsme se básničku „What’s the weather?“ a samozřejmě jsme si povídali o počasí, takže víme, jak pojmenovat každý čas i nečas „rainy, sunny, stormy, windy, snowy, cold, hot, warm, freezing“.
S předškoláčky jsme se snažili orientovat na obrázku pomocí „Spot the different“, procvičovali jsme ještě slovní zásobu k písmenku „G“ a učili jsme se rýmovat, takže se těšte, v brzké době Vás čeká básnička z pera našich předškoláčků.

Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme si na spící medvědy a byla to zábava.
Tvoření: podzimní deštivý den jsme namalovali opravdu skvěle!
Sportovní klub: halloweenská diskotéka nám dala pěkně do těla  : ).
Muzicírování: zpívalo se o vodě…

Povídali jsme si o charakteristických znacích počasí a každý den pojmenovali, jaké počasí je venku. Hráli jsme na rytmické hudební nástroje a vyjadřovali s nimi počasí; ťukali jsme déšť, kroupy, zahráli jsme i sluníčko, mlhu nebo sněžení. Namalovali jsme barevné duhy a všechny je pověsili na chodbě, můžete se pod nimi projít! Ve středu jsme si se vším všudy zopakovali HALLOWEEN, protože nám minulý týden spousta kamarádů scházela. A v pátek k nám do školky přijela návštěva; měli jsme hudebně divadelní představení a v hlavní roli se nám představily housličky. Dozvěděli jsme si o nich spousty zajímavých věcí; jak se na ně hraje, jaké různé zvuky dokáží zahrát, jak se vyrábí,… moc se nám divadlo líbilo. A příští týden nás čeká koloběh vody!
Písnička tohoto týdne se jmenovala „Weather song“ a říkali jsme si slovíčka jako „sunny“, „cloudy“, „snowy“, „rainy“, „stormy“. Každý den jsme se ptali: „What is the weather today?“ Také jsme procvičovali barvy, čísla a pozdravy.
Dramaťák, tanečky, rytmika: Medvídky v lese zastihl déšť a promočil jim kožíšek.
Tvoření: Ve školce se nám objevily dešťové a sněhové mraky.
Sportovní klub: Halloweenská párty podruhé!
Muzicírování: Napodobovali jsme hromy a blesky a udělali si pořádnou bouřku.