Podzim čaruje…1.-5.10.2018 Ú

5. 10. 2018 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme se zaměřili na změny v přírodě, na nádhernou paletu barev, která nás obklopuje. Zopakovali jsme si základní i rozšířenou paletu barev. K vyprávění jsme přidali přídavná jména, abychom si rozšířili slovní zásobu. Na vycházkách jsme si všímali všech změn okolo nás. V lese jsme stavěli domečky pro skřítky, sbírali jsme kaštany a žaludy.

Logopedická prevence: hláska „P“

Grafomotorika: kývání

Angličtina: tento týden jsme pozorovali a popisovali barvy v přírodě, říkali jsme si, jak se příroda proměňuje, jaká kouzla můžeme vidět. Naučili jsme se také, jak se jmenují některé podzimní poklady – žaludy (acrons), kaštany (chestnuts)…

Lištičky

Další týden přinesl krásné téma „Podzim čaruje“. Povídali jsme si o barvách, které se začínají objevovat na stromech a jak se mění les na podzim. Nezapomněli jsme ani na podzim na zahradě,co vše je potřeba udělat. Cvičili jsme na hudbu, tancovali a také jsme se učili správně házet. Vytvořili jsme si obrázek s ježkem a podzimními barvami. 

Angličtina: v pondělí se v naší školce konal zábavný hudební pořad plný zvířátek – naučili jsme se nové písničky. Podzim / Autumn je roční období plné barev, které jsme si zopakovali pomocí videí a veselých písniček. Básnička „Two little apples“ nám pomohla procvičit další slovní zásobu (apple tree, boy, girl etc.).

Hudební a taneční kroužek: začíná nám podzim a my jsme se se s dětmi pustili do básní. Naučili jsme se báseň Brambora a Foukej, foukej a procvičili jsme prstíky v pohybové básničce Kapičky. Zatančili jsme si mazurku a začali jsme jsme se uvádět do besídky. Na zpívání jsme se zaměřili na písně ze Semaforu od Suchého a Šlitra.

Kroužek zpěvu: první hodina zpěvu byla opakovací a seznamovací s novými hudebními technikami. Zaměřili jsme na brániční cvičení a artikulační cvičení, aby děti byly uvolněné. Naučili jsme se píseň Já mám koně vraný koně.

Sportovní kroužek: Lištičky si tento týden svá tělíčka protáhly s básničkou Foukej foukej větříčku, poté dle svého přání u tanečku „Makarena“ a také na překážkové dráze. Sovičky se protáhly prostřednictví různých sportovních her.

Výtvarný kroužek: tento týden jsme si s Liškami povídali o podzimních plodech a tak jsme si vyrobili krásné zavařovací sklenice plné červených jablíček.
Sovičky si za pomoci podzimních barev, roliček od toaletního papíru namalovaly úžasné podzimní stromy.