Podzim čaruje… 2.-6.10.2017 B

6. 10. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsme toho stihli opravdu hodně. Celý týden zněla školkou písnička „O ježkovi“ a básnička o podzimním počasí. Stihli jsme vyrobit dokonce dva výrobky, které už nám zdobí školku. Nejdříve jsme tiskli lístečky, které jsme si sami nasbírali a ve čtvrtek jsme si namalovali ježka a místo bodlinek nalepili zase listí. Na interaktivní tabuli jsme cvičili, co je stejné a co jiné a také procvičili tvary. Pomocí kaštanů jsme cvičili méně a více a šlo nám to parádně. Tentokrát se na plavání děti rozdělily do skupinek, aby mohly cvičit a trénovat přesně to, co jim jde trochu méně. V dalším týdnu budeme pokračovat s podzimní tématikou a to jak se zvířátka připravují na zimu.

Angličtina: na začátku podzimu jsme se seznámili s novou podzimní písničkou Autumn leaves are falling down, která nám pomohla pochopit co se v přírodě na podzim děje a proč. Díky ní jsme se naučili nová slovíčka jako leaves, falling, season, change. Při procházce v přírodě jsme si povídali o plodech a ostatních přírodninách, které můžeme v lese v tomto ročním období najít /chestnut, leaf, tree, pinecone, acorn, pumpkin/.

Anglický klub: Všechna slovíčka si procvičujeme odpoledne s využitím IT board nebo flash cards. Nově nabité vědomosti jsme si procvičili zábavnou hrou bingo, při které jsme využili kaštany a užili si spoustu legrace!

Tento týden nás provázela píseň „Javory“ – krásně nám podbarvila nejen malování podzimních palet, na kterých máme místo barviček kaštany, šípek, žaludy a modřínové šišky. Zopakovali jsme si všechny písničky, které jsme se od začátku roku naučili, a přibyla nám nová: Šel zahradník do zahrady. Básnička tohoto týdne se jmenovala: Podzim. Krásné byly procházky do lesa, kde jsme objevovali nové cesty a pěšiny zapadané barevným listím…

Rytmika, tanečky, dramaťák: krásné podzimní odpoledne nás vylákalo ven a tam jsme si s chutí zatančili na aktuální lidovou píseň „Když jsem šel z hub“.

Tvoření: rozzářili jsme školku barvami podzimu a ještě tomu není konec. 🙂
Muzicírování: věnovali jsme se poslechu hudby a Antonio Vivaldi by se divil, co všechno jsme v jeho hudbě slyšeli.

Sportovní klub: vykutáleli jsme míč ze všech stran – házeli jsme, chytali, podávali a byla u toho spousta legrace.

Věda je zábava: ukázali jsme si, proč listy na podzim mění barvu.