Podzim čaruje…3.-7.10. 2022 J

9. 10. 2022 | Kronika - Jirny

Podzim čaruje všude kolem nás. Nejdříve jsme si zopakovali roční období, čím se podzim vyznačuje  a jak my sami ho poznáme.  Dozvěděli jsme se, jak i příroda ví, že podzim nastává. Jak se listnaté stromy na podzim mění a proč listy opadávají a jehličky ne. Z kaštanů, které jsme si sami nasbírali, jsme postavili dráhy, kterými jsme foukáním do brčka projeli dráhu s kuličkou. Užili jsme si každý prožitek z „patlání“ barev na svůj barevný podzimní list. A na závěr jsme si vytvořili obraz do šatničky, abychom si mohli připomínat, co všechno jsme se dozvěděli a prožili.
This week with ‘’Owls’’, we learned how nature around us is changing from season to season. We learned easy sentences: Autumn is magical, leaves are falling down and changing colors… We also repeated colors: red, orange, yellow, green, brown.
We had so much fun on our little quest, collecting leaves, chestnuts and acorns and using them for decorating our classroom and crafting: cutting and coloring autumn leaves. We are also learning the autumn poem: Summer Is Over.
Tvoření :
Zaměřili jsme se na procvičování jemné motoriky a zároveň jsme podpořili našeho kreativní ducha skrze míchání barev. Pozorovali jsme obrazce, které jsme vytvořili za pomoci provázků a barev ( manipulace s malými provázky a jejich skládání svědčí naší jemné motorice). Podpořili jsme tak i svou fantazii, která je pro nás velmi důležitá. Mluvili jsme o tom, co nám různé tvary připomínají a moc jsme se nasmáli.

Muzicírování :
Věnovali jsme se podzimním písničkám. Tancem jsme podpořili naši hrubou motoriku, zazpívali jsme si také novou písničku a naučili se novou básničku, kterou budeme nadále procvičovat. Zkusili jsme si také vytleskávat písničky, které již známe.

Rytmika, tanečky, dramaťák :
Naší hodinku jsme začali rozcvičkou za doprovodu písničky. Dále jsme se zaměřili na souvislé vypravování. Děti vyprávěly osnovu pohádky, kterou si předtím složily z tematických kartiček ( podporujeme tak svou paměť a souvislý slovní projev). Zatancovali jsme si a hodinu zakončili písničkami.

Sportovní klub :
Zaměřili jsme se tentokrát na klidové cvičení. Pustili jsme si zvuky přírody a za jejich doprovodu jsme cvičili pozdrav Slunci, který se nám moc líbil. Naučili jsme se tak hezky zklidnit naše občas neposedná tělíčka, podpořili jsme své soustředění a věnovali se i správnému dýchání. Protáhli jsme ještě také celé své tělo rozcvičkou, což podpořilo zdravý vývoj naší hrubé motoriky.

Celý týden jsme si hodně všímali změn v přírodě okolo nás a toho, jak nám malíř podzim všechno krásně v přírodě vymaloval. Na procházkách jsme nasbírali listy, kaštany a žaludy. Hodně jsme s nimi pracovali. S kaštánky jsme se často protahovali při ranním cvičení. Všímali jsme si nejen různých barev listů, ale i jejich rozdílných tvarů a zkoušeli přiřadit listy stejných tvarů k sobě. Šlo nám to velmi dobře. Ve třídě jsme také objevili batoh plný věcí a odhadovali, které věci bychom si na podzim mohli vzít na sebe, a které naopak spíš v létě nebo v zimě.
Moc se nám líbila i společná procházka se Sovičkami, kdy jsme objevovali, že né všechny stromy na podzim opadávají a všímali si různých tvarů a druhů stromů, jejich šišek, listů a všeho, co děti během cesty zaujalo.
Zdá se nám, že spolu děti začínají moc hezky spolupracovat. Vzájemně se podporují a často si pomáhají a začínají se moc pěkně společně hrát. Za to je velmi chválíme. Nechyběly samozřejmě ani naše oblíbené básničky a písničky.

Foxes

3.10-7.10.2022

This week we talked about autumn, especially about colours of autumn and its weather. Kids created their umbrellas.

We also repeated body parts, mainly what do we have on our face. We created a face where instead of hair kids used the leaves we collected during our walk.

We learned a new poem:

I see orange, I see brown,

I see leaves on the ground.

I see yellow, I see red,

I see leaves above our head.

Rytmika, tanečky, dramaťák: básnička Říjen
Říjen dá nám hodně práce,
brambory jsou ještě v rádce.
Až jich bude plný sklad,
navštívíme vinohrad.

Sportovní klub: jóga pro děti: pozdrav slunci, protažení, cvičení s interaktivní tabulí

Tvoření: podzimní kouzla s provázkem a temperami, malování štětcem