Podzim čaruje…4.-8.10.2021

8. 10. 2021 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Tento týden začal velmi zajímavě. Do školky zavítalo MOBILNÍ PLANETÁRIUM. To byla podívaná. Prohlédli jsme snad celý vesmír a každou hvězdu. V dalších dnech jsme si povídali hlavně o podzimu. Ukázali jsme si hlavní znaky podzimu, typické barvy, počasí a také aktivity, které na podzim můžeme dělat. Společnou prací jsme vytvořili dubový a javorový list, které „hrají“ všemi podzimními barvami. Zpívali jsme písničku o ježkovi, co chodí pešky a moc jsme se u toho zasmáli. Při procházkách jsme také sbírali listí a ukazovali si, kterému ze stromu patří. V příštím týdnu si budeme povídat o lesích, polích a rybnících, ale ještě předtím (v pondělí) nás čeká ZELENÁ PÁRTY. Už se moc těšíme.

Angličtina

První týden října jsme věnovali krásám podzimu. Povídali jsme si o „changes of the seasons „, procvičili jsme si barvičky, řekli jsme si o plodech podzimu „accorn, chestnut, nuts, apples, potatoes“. Básnička týdne “ Fall leafs“ nás trošku mate v barvičkách jak jdou po sobě, ale myslim,že jsme se s ní vcelku dobře poprali. V úterý jsme si spolu vyrobili „Accorn buddie „, kterého můžete vidět na chodbě školky.
S předškoláčky děláme pokroky v konverzaci a už i ti největší stydlíni se zapojují do hovoru. Skvělým prostředkem jsou k tomu hry, které nás všechny moc baví.

Rytmika, tanečky, dramaťák: na zahradě jsme hráli pohádku Jak si Amálka kutálela s oříšky a bylo to super!

Tvoření: vyrobili jsme podzimní věnec  a poznávali rostliny i plody.

Sportovní klub: běháme moc rádi a i tentokrát jsme si to užili…

Muzicírování: s písničkou Šnečí blues jsme objevili nový hudební žánr ????.

Žabičky

V pondělí k nám do školky zavítalo Mobilní Planetárium! Nafouklo se tak, že zaplnilo celou třídu, my jsme do něj vlezli, lehli jsme si a podívali se na pohádku o planetách a hvězdách. Bylo to úžasné! Povídali jsme si o charakteristických znacích podzimu a listovali k tomu krásnou knihou od Josefa Lady, ve které jsme si prohlédli obrázky a řekli si některé básničky. Zpívali jsme písničku „Tluču, tluču mák“ a učili se k ní pěkný taneček. Jde nám to náramně. Z papírových roliček jsme vytvořili podzimní strom a obtiskávali nabarvené javorové listy. Také jsme si hráli s barvami a přiřazovali k sobě stejné odstíny.

Angličtina

We sang some English songs „Five Little Pumpkins“ and „The Skeleton Dance“. We practiced a poem about fall leaves. I showed the kids leaves and asked them what color it is, and we repeated the colors. We played bingo with leaves of different colors.

Dramatizace, tanečky, rytmika: Sehráli jsme si scénku z Víly Amálky na zahradě naší MŠ.

Tvoření: Naše školka už se halí do podzimní nálady s novou výzdobou z  barevného listí.

Sportovní klub: Hledej rychle nejvyšší bod protože zem je láva!

Muzicírování: Učíme se počítat doby v lidových písničkách formou veselé hry.