Podzim čaruje… 5.-9.10.2020 J

9. 10. 2020 | Kronika - Jirny

 

Lištičky a sovičky

Tento týden jsme se zaměřili na čtyři roční období, zejména pak na podzim. Vyprávěli jsme si, jaké změny podzim přináší, ať už pro nás – například v oblékání, nebo pro zvířátka. Nejvíce jsme si pohrávali s barevným kouzlením podzimu – při pobytu na zahradě, při stavění domečků z listí, plodů a jiných přírodnin, při sběru pestrobarevných listů na naše obrázky Podzimní stromy, které zdobí šatnu v naší školce. Barvy, nejen ty podzimní, byly také hlavním tématem interaktivních a pohybových her a písniček, které nás celým týdnem provázely. Nechyběly ani pohybové hry v tělocvičně.

Angličtina

Tento týden jsme probírali podzimní období, známe slovíčka:autumn, season, leaves, falling, changing colors, orange, yellow, green, brown, red, apples, pumpkins. Taky jsme si ukázali jak se obléknout do podzimního počasí: raincoat, umbrella, wellies, pants, jacket, hat, scarf…

Vyrobili jsme si obrazy: Autumn trees a zopakovali jsme si písničky ‘’Rainbow’’

a ‘’Line up’’. 

Výtvarný kroužek

Venku nám podzim začíná čarovat, proto si Lištičky vyrobily z podzimních přírodnin závěsné věnce. A abychom se rozloučili s ptáčky, kteří nám odlétají do teplých krajin, pár jsme si jich vystřihli a vyzdobili jsme si třídu.

Kroužek dramatiky a rytmiky

Povídali jsme si o divadle a vymysleli si nový příběh o skřítcích a jejich vesničce.

Kroužek muzicírování a zpívání

Lištičkám se líbila písnička ,,Já do lesa nepojedu“, proto jsme si písničku znovu pustili v pořadu Zpívánky, zopakovali jsme si co je sekerka, topůrko a kdo je hajný a nakonec jsme si ji i zazpívali. Poté jsme si poslechli písničku ,,Já jsem muzikant“ a díky písničce jsme poznali housle, basu, trumpetu a bubínek.

Sovičky si vyzkoušely hru na piano a dřívka, naučili se nové písničky i si zopakovali ty staré.

Sportovní kroužek

V tomto týdnu jsme si tělíčka protáhli u básničky Foukej foukej větříčku, poté jsme si užili překážkovou dráhu a nakonec jsme si zatancovali.