Podzimní počasí a babí léto – 6.10. – 10.10. 2014

9. 10. 2014 | Kronika - Bohnice

Delfínci:
Babí léto je nejen venku, ale celý týden i u nás ve školce, a proto si ho užíváme se vším všudy : ).
V pondělí jsme si povídali o pavoučcích a pavučinách. Zjistili jsme, kolik mají nohou, a vyrobili jsme pavoučky pomocí otisků našich rukou. Jsou krásně barevní!
V úterý jsme si užívali babí léto v ZOO. Viděli jsme spoustu zvířátek a některá hodně zblízka.
Výlet byl krásný a všichni jsme byli nadšení : ).
Ve středu se plavalo a děláme velké pokroky. Vždyť jsme přece delfínci!
Ve čtvrtek bylo ve školce oblačno až zataženo. Povídali jsme si o mráčcích a větru a vyrobili jsme barevné mráčky foukáním do brček. Byla to velká zábava!
Protože nás foukání moc baví, v pátek jsme zkoumali, jak funguje větrník a k čemu slouží.
Podzimní větry se musí využít, proto se už těšíme na příští týden. Přiletí draci!

Žabky:

Tento týden jsme s žabičkami obdivovali babí léto.
V pondělí jsme si vyprávěli o pavoucích. Jak vypadají a hráli jsme hry, kde jsme takové pavouky představovali. Pavoučky jsme si pak namalovali na papír.
Úterý byl veliký den, protože jsme ho mohli prožít v ZOO. Děti byly nadšené a výlet se moc povedl! 🙂
Ve středu jsme se vrátili k pavoukům a tentokrát jsme si řekli, kde bydlí, čím se živí a pověděli jsme si o pavučině. Našimi prstíky jsme poté pavouka ztvárnili také na čtvrtku a domalovali jsme mu pavučinku.
Další den jsme si povídali o větru a mracích. Jak důležitý vítr je a naučili se říkanku „Foukej foukej větříčku, shoď mi jednu hruštičku.“
Takový mrak jsme si poté polepili vatou a vytvořili mu obláčky.
A v pátek jsme opakovali, co jsme se v týdnu dozvěděli a mraku, který jsme vyrobili předešlý den, jsme dolepili barevné fáborky, představující duhu. 🙂
Klíčová slova k tématickému okruhu:
cloudy, rainy, windy, a spider, a net,
Zpívání a tancování anglických písniček děti moc baví. Vyzkoušejte si to doma taky :-)

Itsy Bitsy Spider
Rain Rain Go Away
Básnička týdne:

FOUKEJ, FOUKEJ, VĚTŘÍČKU

Foukej, foukej, větříčku,

shoď mi jednu hruštičku.

Shoď mi jednu nebo dvě,

budou sladké obě dvě.

Kroužky:

Jaký by to byl dramaťák, kdyby se nehrálo divadlo. Tentokrát to byl příběh o Broučcích. Zjistili jsme si, jak je důležité chovat se k sobě hezky a pomáhat si…

Tvoření bylo ve znamení velkých zážitků z výletu do ZOO. Pečlivě jsme si prohlíželi fotografie a povídali o zážitcích.

Muzicírování jsme prozpívali od začátku do konce. Už umíme hodně písniček a přibyla k nim další: Komáři se ženili : ).

Ve čtvrtek se tančilo a dokonce i vykrůcalo. U písničky Tancuj, tancuj, vykrůcaj, jsme si zaskákali a pořádně se nasmáli.

V pátek jsme experimentovali s listím a zkoumali, proč je vítr nese, a proč na podzim mění listí barvy. Bylo to moc zajímavé.