Posvícení a stolování… 16.-20.11.2015 B

20. 11. 2015 | Kronika - Bohnice

I přesto, že náš týden byl díky státnímu svátku o jeden den kratší, zcela jistě nebyly naše děti o nic ochuzeny a vše si dosyta vychutnaly – v týdnu Stolování a posvícení.

Již v pondělí přišla sladká návštěva v podobě známé pohádky O Koblížkovi. Nejen, že se děti nasmály, ale velmi živě reagovaly a snažily se varovat Koblížka před zvířátky. Některé se  dokonce samy na Koblížka mlsně usmívaly.

Středa se nesla převážně v duchu perfektního chování u stolu a základů stolování. Děti se naučily, jak prostřít stůl a také si samy vyrobily své prostřené místo i s vybraným obrázkem oblíbeného jídla.

Ani čtvrtek nebyl o nic méně chutný! Hovořilo se o jídle, zdravém i nezdravém. Všichni Delfínci věrně zpodobnili své oblíbené pochoutky při práci s modelínou. V tento den také zněla celou školkou vánoční hudba, jelikož děti aktivně nacvičovaly písničky pro vánoční besídku.

Dalo by se čekat, že v pátek se děti po několikadenním hodování unaví, ovšem právě naopak. Týden jsme zakončili kreslením obrázku dle knížky o mlsné huse a čokoládovém dortíku. Také jsme si pustili legrační písničku O masové kuličce, která utekla z talíře.

Tento týden jsme se žabičkami procvičovali základy stolování a učili se novým dovednostem v souvislosti se správným stolováním.

„To jsou prsty, to jsou dlaně,

mýdlo s vodou patří na ně.

A po mýdle, dobré jídlo

a po jídle zase mýdlo“.

Báseň „Ruce“, kterou si žabičky velice oblíbily a vymyslely k ní, svoje vlastní ukazování.

První den nás ve školce čekalo příjemné překvapení v podobě divadelního představení, zahráli nám pohádku O Koblížkovi, ze které byly děti naprosto nadšené.

Další dny jsme s dětmi prostírali s opravdovým nádobím.Ukázali jsme si, co patří ke správně prostřenému stolu.

S dětmi jsme se zúčastnili posvícenské hostiny, kterou jsme si sami uspořádali. Připravili jsme jitrnice, koláčky, pečené prasátko a to vše z materiálu, který jsme ve třídě nalezli. Byla to náramná legrace, až z toho měli mastnou pusu.

Rytmika, tanečky, drama

Týden jsme s dětmi zahájili Hrou na tělo a vesele jsme tančili a skotačili při písničce Jede jede mašinka.

Tvoření :

Procvičili jsme si, jak umíme stříhat a lepit a vytvořili jsme si krásná zvířátka na špejli. Ta jsem poté zapíchli do mechu u vchodu. Nezapomeňte se podívat, jak se nám to povedlo!

Muzicírování :

Těšíme se na Vánoce a pilně pokračujeme v nácviku koled, již brzy uslyšíte.

Sportovní klub :

Naše děti si protáhly tělíčka při opičí dráze – plazily se, obíhaly, přeskakovaly…přesně jako opičky!

Angličtina byla tento týden především o výrazech Mám rád / Nemám rád a dále pak také o slovní zásobě spojené s jídlem, které se nám celý týden objevovalo na talíři při svačině a obědě.

Mimo to se děti začaly učit novou „obědovou“ říkanku Our lunch is on the plate ( Máme oběd na talíři ). Naše děti milují knížky a ani tento týden jsme pravidelné čtení nevynechali. Četli jsme o zvířátkách u oběda a také o správném chování u stolu.

Pilně procvičujeme anglické vánoční písničky, které vám děti již jistě zpívají i doma.