Poznáváme náš kraj..25.-29.4.2022 B

29. 4. 2022 | Kronika - Bohnice

Delfínci

V tomto týdnu jsme si ukázala na IT virtuální prohlídku okolí školky a krásné uličky staré Prahy. Ukázali jsme si nejvýznamnější místa v Praze. Letiště Vaclava Havla, ZOO, Pražský hrad, Karlův most a samozřejmě jsme si ukázali i řeku Vltavu. Na slepou mapu jsme si vyznačili místo, kde je naše školka – tedy Praha a dle předlohy přepisovali písmenka ČR – PRAHA, povedlo se nám to velmi dobře. Naučili jsme se také naše 4 sousedy – Rakousku, Německo, Slovensko a Polsko. V příštím týdnu si budeme povídat o maminkách, protože maminky budou mít za nedlouho svátek. 

Angličtina

Another great topic is over and we have learned something about place we live in- Prague. Our vocabulary has grown to include words about buildings and places that we can find in cities.

With our poem „I Will Go“, we have looked into the issues of the future tense.

 

I will go to school.

I will go to the pool.

I will go to the park.

I will go home before dark.

 

Preschoolers:

We’ve been learning and practicing names of food, includs vegetables, fruits and we have learned how to aswer a question „Do you like…?“ with “ I like/ don’t like…“

 

Rytmika, tanečky, dramaťák: vydali jsme se na prohlídku Národního muzea.

Tvoření: vyrobili jsme kopii Staroměstského orloje. ????

Sportovní klub: hráli jsme vybíjenou na zahradě.

Muzicírování: čarodějnice se kvapem blíží, tak jsme si prozpívaly všechny hity, které o nich známe.

Žabičky

Zúčastnili jsme se virtuální prohlídky v Prahy – viděli jsme panorama Pražského hradu s Karlovým mostem, Staroměstské náměstí s Orlojem a zakončili to okruhem nad naší školkou a Čimickým hájem. Vytvořili jsme malované městečko z papírových roliček a kašnou. Povídali jsme si o tom, kde jsme doma a kdo s námi bydlí. Hráli jsme hru se slovy „Co by se stalo, kdyby…“ Zkoušeli jsme skládat rozstříhané písmeno, na které začíná naše jméno. V pátek jsme si povídali o čarodějnicích a na IT jsme se podívali na stavění májky. A zpívali jsme písničku „Na tom pražskym mostě“. Příští týden nás čeká povídání o maminkách – budou mít totiž svátek!

Angličtina

This week in English we have been learning about places you can find in your town. These were: Supermarket, Bakery, School, Station, Hospital, Bus Stop and Park. These were all in our song for this week called ‘My Town’.

Dramatizace, tanečky, rytmika: Stali jsme se na chvíli čaroději a čarodějkami, naučili jsme se zaklínadlo a taky si uvařili kouzelný lektvar.

Tvoření: Z klacíků, co jsme nasbírali v lese, jsem si uvázali čarodějnici jako živou.

Sportovní klub: Uspořádali jsem závody v letu na koštěti kolem naší zahrady.

Muzicírování: Na závěr jsme se naučili písničku o ježibabě a zatančili si kolem „ohně“.