Poznáváme náš kraj..25.-29.4.2022 J

29. 4. 2022 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme se pokusili popsat si naše nejbližší okolí, které dobře známe. Vysvětlit si rozdíl mezi městem a vesnicí a především procvičit si naši prostorovou orientaci. Dle českých i anglických pokynů jsme zdolávali nejrůznější trasy ve družstvech i jednotlivě. Učili jsme se také používat mapu pro naši lepší orientaci a umisťovali jsme různé obrázky podle instrukcí na správná místa do předloh. Pokusili jsme se také propojit cestami školku, zahradu a rybník na našich obrázcích. Hodně jsme se hýbali, cvičili s básničkami i písničkami. Krásné počasí i přírodu jsme si užili během naší čtvrteční stopované, kdy jsme nadšeně plnili různé úkoly. Pátek jsme se připravovali na sobotní slet čarodějů a čarodějnic a chystali jsme si různé lektvary. Namalovali jsme dokonce tajná zaklínadla barevnou pěnou z uvařených lektvarů.

Angličtina

This week in English, we talked about Towns and Villages. We discussed the difference between a city and a village. We talked about the different buildings, businesses and animals that we find around Jirny according to the vocabulary picture. We also practiced orientation of forward, back, next to, under, over, high, and low with a song and game. On Thursday we had a great time doing a scavenger hunt around the Jirny forest. The song of the week was “Here We go, Orientation” https://www.youtube.com/watch?v=Clf21HQAnlw

 

Rytmika, tanečky, dramaťák:  zahráli jsme di divadlo „O perníkové chaloupce“ naštěstí nám ve školce zůstaly všechny děti a Ježibaba žádné nesnědla, náš oblíbený tanec s IT také nechyběl a básnička „Ježibaba“

Sportovní klub: udělali jsme si výpravu po okolí naší školky a měli jsme po cestě spoustu logických i sportovních úkolů a aktivit, taky nechyběla naše oblíbená jóga

Tvoření:  v pondělí jsme spojili naše téma se dnem Země a udělali si malý projekt, takže jsme si namalovali naši Zemi s domečkem kde bydlíme a školkou, a během týdne jsme si ještě udělali společné tvoření a máme obří čarodějnici… snad nám zůstane i po víkendu a odletí

Muzicírování: umíme nové písníčky „Napříč kontinenty“ a „My jsme děti z kraje lesů“ musím říct, že zpívání je naše oblíbená činnost a taky to jde poznat, a taky jsme si zazpívali čarodějnickou písničku abychom se připravili na víkend

Lištičky

Tento týden jsme si říkali, kde kdo bydlí. Na interaktivní tabuli jsme si prohlíželi fotky a záběry z jednotlivých míst a poznávali jsme, z jaké vesničky či města jsou. Ukazovali jsme si zjednodušeně okolí naší školky na mapě – rybník, hřiště, kaštanová alej apod. Povídali jsme si, co s sebou nosíme na výlety, co na výlety nepatří a nakonec jsme si vyrobili batůžky, do kterých jsme si dali 5 předmětů, které bychom si chtěli každý z nás na výlet vzít.

Na IT jsme prozkoumávali, které zajímavosti pro děti jsou v okolí a zaujaly nás video záznamy ze ZOO Chleby, u kterých jsme si zopakovali zvířátka domácí, exotická i jejich mláďata a jejich zvuky.

Ve čtvrtek jsme šli na stopovačku podle barevných fáborků. Na 16-ti stanovištích jsme plnili různé vědomostní a pohybové úkoly.

Angličtina

This week in English we learned easy vocabulary words: hunt, task, games, solve, forward, backwards… 

Also, we went with the kids on a scavenger hunt, we had to accomplish multiple tasks and it was so much fun.

We played an orientation game and we discovered our surroundings. 

For crafting, we did paper backpacks to be prepared for our next adventure. 

And the Spring Song

https://www.youtube.com/watch?v=QdBbBZkITxA

Rytmika, tanečky, dramaťák: taneček na písničku Měla babka čtyři jabka

Sportovní klub: jóga podle obrázkových kartiček, Škatulata škatulata hýbejte se

Tvoření: lepení krepového papíru tak, aby tvarem vytvořil Českou republiku

Muzicírování: tradiční české písničky, například Já mám koně, vraný koně, Já jsem muzikant nebo Já jsem z Kutné Hory