Poznáváme náš kraj … 26.-30.4.2021 B

30. 4. 2021 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Sever, jih, východ, západ – světové strany, které už známe a umíme se podle nich orientovat venku, ale i na mapě. Celý týdne jsme si povídali o zajímavostech, které máme v okolí. Pražský hrad, Karlův most, ZOO Praha, metro v Praze, Orloj a další a další zajímavosti, které máme v našem okolí a ostatní města nám je můžou závidět. Dalším zajímavým místem je botanická zahrada, kterou jsme ve středu navštívili a byl to výlet opravdu parádní! Nebyl to jediný výlet. Jedna procházka (směrem na západ) byla okořeněna nalezením krásného jezírka Dotek v Čimickém háji. V týdnu jsme také stihli vyrobit orloj z papíru a naučili se báseň o Praze a „světoznámou“ píseň Rychlík jede do Prahy. 🙂

Angličtina

Konečně nám přišlo jaro „Spring“ a tak můžeme chodit ven. To se nám u týdenního tématu hodilo, neboť objevujeme „explore“ naše okolí “ pond, wood, botanical garden, and lots of more“ Prošli jsme se na všechny světové strany „north, south, east, west“. Ale stejně nejlépe je doma, což jsme se učili v naší básničce „Home“.

Žabičky

Objevovali jsme zákoutí Prahy a okolí naší školky. Povídali jsme si o tom, kdo kde bydlí a co se v blízkosti jeho domova nachází. Procházeli jsme se do lesa a stavěli různé stavby z listí a mechu. Zpívali jsme „Na tom pražským mostě“. A protože se v písničce zpívá o rozmarýnu, přivoněli jsme si k sušenému a voněl nám. Namalovali jsme si mapu – je na ní naše školka, rybník, les a spousta cest. A některá mapa vede i k pokladu! A protože je důležité se o naše okolí dobře starat, zopakovali jsme si třídění odpadu. Po třídě jsme měli různé věci a všechny jsme správně zařadili do barevných krabic. A příští týden bude o maminkách!

Angličtina

Dívali jsme se na obrázky z Prahy, zejména: Charles Bridge, Old Town Square, a Dancing House. Pak jsme si ukázali na IT letecký pohled na naši školku a okolí. Říkali jsme si slovíčka jako: forest, flats, squirrels… Koukali jsme na video o kresleném městě a nejvíce nás zajímalo: hospital, post office, police station, restaurant, and airport. A také jsme luštili kvíz! Podle obrázků jsme hádali, o jakou městskou budovu se jedná.

Odpolední aktivity Žabičky:

V pondělí jsme si povídali, co se pěstuje v Polabí a zahráli si na farmáře.

V úterý jsme na výtvarce vyráběli zámek celý z papíru.

Ve středu bylo krásně, tak jsme si pohráli na zahradě.

Čtvrtek jsme věnovali hře na tělo a pořádně si zadupali a zatleskali.

Odpolední aktivity Delfínci :

Rytmika, tanečky, dramaťák: objevili jsme legendu o Golemovi a zahráli si na rabi Löewa.

Tvoření:odvážně jsme se pustili do výroby golema…

Sportovní klub: po velkém výletě jsme relaxovali na zahradě.

Muzicírování: opakovali jsme naše oblíbené písničky.