Poznáváme náš kraj … 26.-30.4.2021 J

30. 4. 2021 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme prozkoumali náš kraj! Povídali jsme si, jak se u nás žilo před mnoha lety, ukázali jsme si historické fotografie okolí a také jsme vyrazili na společnou výpravu po Jirnech. Nebyla to ledajaká výprava, konala se totiž 30.4., a to je den čarodějnic a všech magických sil! Čarodějnice nám po cestě nechala spoustu úkolů a na konci pro nás měla i odměnu! Děti se naučily létat na koštěti a k tomu i krásnou písničku o Ježibábě!

Angličtina

Jako první věc v tomto týdnu jsme se naučili, jak anglicky říci, kde bydlíme. Poté jsme si vyprávěli o tom, jak naše okolí vypadá – jsou tam pole, rybníky, potoky či les? Co zajímavého můžeme ve svém okolí vidět? A jelikož je poblíž naší školky kaštanová alej, kde jsme našli několik klíčících kaštanů, tak jsme je společně také zasadili, protože i to je cesta, jak ten náš kraj, naše okolí, udělat zase o něco hezčí. A kdo ví, třeba z nich jednou doopravdy vyrostou krásné stromy.

 

Stáhnout Outlook pro iOS

Lištičky

Tento týden jsme se seznamovali s Jirnami. Povídali jsme si o zajímavostech, shlédli videa, ve kterých jsme poznávali místa, kde už jsme spolu s dětmi byli, ale i místa, která budeme chtít navštívit. Ve videu z dronu jsme poznali naši školku, oblíbenou kaštanovou alej i rybník. Celý týden jsme završili kouzelnou procházkou 5 km, kdy jsme zachraňovali hodnou čarodějnici. Připravila si pro nás spoustu úkolů, jako například skákání v pytli, běhačky, hledačky, sestavení nového koštěte, které čarodějnice ztratila, ale nakonec nám ho půjčila a každý, kdo chtěl se na něm proletěl. Také jsme museli zachránit Nikču, kterou čarodějnice omylem zaklela. Čarodějnice pak k nám přiletěla do školky a usedla pod schody.

Angličtina

Tento týden jsme si povídali o našem okolí: our surrounding – the surroundings of our school, zopakovali jsme si slovíčka: pond, water, frog, mosquito, fish, duck, field, forest, trees. Taky jsme si povídali a zahráli na zvířátka a zkusili jsme si jejich zvuky. Víme, že jsou: wild animals and exotic animals which we can see in the zoo: Tiger, lion, cobra snake, polar bear, zebra, giraffe, parrot, domestic animals: pets: dog, cat and farm animals: pig, duck, horse, sheep, cow, turkey.

Začali jsme se učit písničku:

´´Old McDonald had a Farm’’ a vyrábět jarní výzdobu třídy. A venku po okolí jsme zachránili čarodějnici: We rescued and saved the witch.

SofiaSchool to the RESCUE!!!

Sovičky
Rytmika,tanečky,dramaťák: Hráli jsme divadlo “O Koblížkovi” a zjistili jsme, že široko daleko nemají lepší koblížky než u nás ve školce.
Muzicírování: Zpívání o Ježibabě nám šlo skvěle
Sportovní klub: Vítání Slunce v podobě jógy se nám povedlo a létání na koštěti také, naštěstí nám nikdo neuletěl.
Tvoření: Vyrobili jsme si nádhernou výzdobu oken a dveří v jarní podobě.

Lištičky

Rytmika, tanečky, dramaťák: Hraní pohádky O Koblížkovi (role: babička, dědeček, koblížek, vlk, medvěd, liška)

Tvoření: Tvorba mapy okolí naší školky (budova školky, hřiště, rybník, cesty, stromy); stříhání, lepení, tiskání, malování

Sportovní klub: Cvičení s Koblížkem (manipulace s malým míčkem)  – cvičili jsme jako zajíci, medvědi a lišky, kteří chytili svůj koblížek

Muzicírování: Veselá písnička O Koblížkovi s dětským doprovodem ( klávesy plus Orffovy hud. nástroje)