Poznáváme svůj kraj… 23.-26.4.2019 B

26. 4. 2019 | Kronika - Bohnice

Povídali jsme si o hlavním městě Praha a co vše v Praze můžeme vidět zajímavého. Metro, Kralův most, Pražský Hrad, Letiště Václava Havla. Poté jsme byli konkrétnější k našemu okolí. Tzn. ZOO v Troji, Botanická zahrada, Aquapark Šutka, Čimický háj a také léčebna v Bohnicich, kterou jsme na konci týdne navštívili. Byla to dlouho procházka, ale stála za to. V dalším týdnu bude možnost prozkoumat naše okolí znovu a určitě toho využijeme. V týdnu nás navštívil beránek a ten teda měl kožíšek, mohli jsme si ho pohladit a dozvěděli jsme se o něm spoustu zajímavostí.

This week we get to know better the place where we live. We talk about Prague, Prague districts, interesting sights and places in Prague. We speak mainly about the surroundings of our school which is the Bohnice district. We visit the nice places and we learn lots of new things.

Po prodlouženém víkendu jsme se znovu sešli ve školce a velikonoční atmosféru jsme si ještě užívali, protože nás navštívil krásný živý beránek! Dozvěděli jsme se, kde bydlí, co mu chutná, jak nám je užitečný a mohli jsme si ho pohladit. Vyrobili jsme papírové šneky s barevnými ulitami. Povídali jsme si o místě, kde žijeme, a prohlíželi jsme si různé mapy. Bádání nás bavilo! Prošli jsme se také v krásném bohnickém parku, kde se nám moc líbilo. Zazpívali jsme si, hráli jsme hry a venku nám sluníčko přálo.

Tvoření: pustili jsme se do koláže na téma Praha.

Sportovní klub: motoristická překážková dráha na zahradě dala zabrat našim nožičkám????.

Muzicírování: zpívání venku máme moc rádi!

Věda je zábava: na zahradě jsme vyzkoušeli, co plave a co ne.