Pranostiky… 29.1.-2.2.2018 B

2. 2. 2018 | Kronika - Bohnice

Celý týden se nesl ve znamení pranostik. Vysvětlili jsme si, co vlastně pranostika je a o některých jsme si pověděli více. Víme, co znamená „Únor bílý – pole sílí“, „Leží-li kočka v lednu na slunci, dlouhá zima potom bývá“ nebo třeba „Na Hromnice o hodinu více“. Na začátku týdne k nám do školky zavítalo opravdové živé mini-prasátko, o kterém jsme se dozvěděli spoustu věcí, nakrmili ho a dali mu jméno Pepík. V týdnu jsme se stihli i připravovat na blížící se masopustní průvod, který nás čeká od pondělí za týden. Celý příští týden si budeme o MASUPUSTU povídat a připravovat se právě na zmiňovaný pondělní průvod.

Angličtina: tento týden je v duchu knih a příběhů. S nejstaršími Delfínky si čteme příběh s názvem The Gingerbread Man a snažíme se o plné pochopení příběhu a děje, převyprávění do českého jazyka a zapamatování si alespoň některých základních slovíček. Také si opakujeme pravidla, písničky a  básničky, které jsme se v posledních týdnech učili.

Rytmika, tanečky, dramaťák: zkoumali jsme, jak vznikaly pranostiky a několik lidových moudrostí jsme si zahráli.

Tvoření: inspirovali jsme se pranostikou ,,Když kočka leží v únoru na slunci, v březnu jistě poleze za kamna“ a vyrobili jsme z papíru úchvatnou spící kočku.

Sportovní klub: krásně jsme se zahřáli u hry Lokty na lokty a parádně jsme si zaběhali s úkoly.

Muzicírování: masopustní veselí se kvapem blíží, tak jsme se naučili lidovou písničku „Masopust držíme…“.

Věda je zábava: kde rostou krystaly a jak dlouho jim to trvá? Vyzkoušeli jsme v pokusu se solí.