Pranostiky..3.-7.2.2020 B

7. 2. 2020 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Tento týden jsme čekali, že napadne sníh a vyplní se pranostika „únor bílý, pole sílí. Nestalo se, ale věříme, že se v únoru sněhu ještě dočkáme. Zahráli jsme si na pole přikryté sněhovou peřinkou alespoň ve třídě a moc se nám hra líbila. Ve výtvarné činnosti jsme si na naše pole nalepili spoustu druhů sněhu z vaty, papíru, bílé barvy a také z krepového papíru. Dětí se můžete zeptat i na další pranostiky, o kterých jsme si povídali, např. Medardova kápě – 40 dni kape nebo Na sv. Valentýna zima sílit počíná. V příštím týdnu se podíváme na další velice zajímavé téma, a tím jsou řemesla a povolání.

Angličtina

Tento týden týden jsme si řekli pár anglických pranostik, např. Clear moon, frost soon.

Počítali jsme do 100 po desítkách, řekli jsme si také čísla jako hundred, thousand, million,..

Hráli jsme naší oblíbenou hru na teamy, kdy každý sbírá body za uhodnuté kartičky.

Zopakovali jsme si frázi Nice to meet you.

Žabičky

Tento týden jsme si povídali o pranostikách, počasí a změnách v přírodě, které se pravidelně opakují. Zpívali jsme písničku o koze, která se učila bruslit, a básnička byla o dešti a blátě – ta nás bavila! Ztvárnili jsme pranostiku „O sv.Dorotě uschne košile na plotě“ – vytvořili jsme oblečení, které jsme pověsili na plot. Jestli už je suché, můžete zkontrolovat na nástěnce!

Rytmika, tanečky, dramaťák: pohráli jsme si s pranostikami a bylo z toho krásné divadlo????.

Tvoření: portrét  svatého Valentýna zdobí naší školku, protože ,, Svatý Valentýnek, jara tatínek! “

Sportovní klub: obrovskou radost nám opět udělala  opičí dráha.

Muzicírování: zpívali jsme písničku Bílá zima, i když zatím bílo nebylo…