Pranostiky + stopy zvířat ..31.1. – 4.2. 2022 J

4. 2. 2022 | Kronika - Jirny

Report Sovy, Lištičky

V úvodu týdne jsme se pěkně protáhli jako naše oblíbená zvířátka a rozděleni v malých skupinkách jsme si plnili zajímavé úkoly (přiřazování stop ke zvířátkům, skládání puzzle zvířátek, skládání obrazců stop z drobných předmětů, malování stop do sypkých materiálů, atd.). Zazpívali jsme si náš oblíbený Jungle song a přidali jsme i novou písničku What do you see? a také jsme si vyzkoušeli, zda rozeznáme různé zvířecí zvuky. Ani jednou jsme se nespletli!

V úterý jsme již otevřeli nové téma Pranostik a propojili jsme si vše s představou celého roku a střídání jednotlivých ročních období. Povídali jsme si o tom, co se děje s námi a okolo nás na jaře, v létě, na podzim a v zimě. Přidali jsme i novou písničku Time of the year a zkusili přiřazovat různé pranostiky k jednotlivým měsícům a úspěšně jsme odhadovali hlavní význam těchto pranostik podle jednoduchých obrázků. Hodně jsme hráli oblíbené hry, naučili se i jednu novou a zvládli jsme se pořádně proběhnout, protáhnout a zacvičit si jako myšky v naší tělocvičně.

Ve středu si již podruhé naši předškoláci vyzkoušeli, jaké to je být velkým školákem. Byli na návštěvě v základní škole, kde se jim naši prvňáci i druháci skvěle věnovali.

V závěru týdne jsme si na přání vyrobili zvířátko z roličky papíru a k tomu jsme přidali i jeho stopy.

Celým týdnem nás provázely naše známé pohybové básničky Chumelenice, Rampouch To je zima.

Proměnlivost únorového počasí jsme si také vyzkoušeli i během našich procházek v okolí školky.

Naučili jsme se  také jógový Pozdrav slunci s anglickými říkankami a dokonce se nám povedlo i sluníčko naším cvičením krátce přivolat:):

Hello sun, I have a fun!

Hello grass, come play with us.

Helle cat, I´m glad we´ve met.

Hello dog, you are not a frog!:)

Rytmika, tanečky, dramaťák: pokračovali jsme ve stopách zvířat (vytleskávání, dupání), divadlo o Lištičce a lesních zvířatech

Sportovní klub:  udělali jsme si obří dráhu, která nás moc bavila, a jako správní jogínci umíme nové cviky

Tvoření: měli jsme společné tvoření stop v prostoru a také jsme si každý vyrobili své stopy a zvířátko, které k tomu patří. Vyrobili jsme si svůj kalendář na pranostiky, které jsou podle ročního období

Muzicírování: umíme novou písničku „Zima“, kterou jsme si krásně zpívali s hudebními nástroji a doprovodem kláves

Rytmika, tanečky, dramaťák:
Tancovali jsme na oblíbené dětské písničky, například Kolo kolo mlýnský nebo Hlava ramena kolena palce. Zopakovali jsme si písničku o kapce vody.

Sportovní klub:
Zahráli jsme si hru Teplo – zima.

Tvoření:
Kreslili jsme stromy pomocí obkreslování rukou. Následně jsme stromy zasněžili bílou barvou.

Muzicírování: Zazpívali jsme si naše oblíbené písničky s doprovodem na klávesy. Učili jsme se písničku Sněhové vločky a Stopy ve sněhu.
Jedna vločka, druhá vločka,
hurá, padá sníh.
Pojedeme z kopce dolů,
všichni na saních.

Všechny děti snížek láká,
hurá, jdeme ven.
Budem stavět sněhuláka,
ať se radujem.
V noci nám napadal sníh – kouknem se, kdo tudy kráčel před námi. Byly tu pacičky s drápky,kudy šly – poznáme z nich?
Povídali jsme si o pranostikách a rozdílech mezi jednotlivými ročními obdobími.