Přijde k nám Mikuláš !!! 28.11.-2.12.2016 B

2. 12. 2016 | Kronika - Bohnice

Blíží se den, kdy školu navštíví Mikulášská družina. A tak tento týden byla řeč především o této partě. Společně jsme se připravovali na tuto vzácnou návštěvu nácvikem různých písni a básní. Píseň „Nesem Vám noviny“ byla asi nejoblíbenější.

V týdnu jsme ve školce přivítali vzácného hosta, a to nevidomou dívku Cecilku s jejím pejsek Bartíkem. Bertík není obyčejný pejsek, ale pejsek asistenční a pomáhá Cecilce v její každodenní činnosti. Bertín nám ukázala spoustu zajímavých kousků jako hledání dveří nebo sbírání předmětu ze země atd. Cecilka nám naopak půjčila některé speciální pomůcky a sami jsme si je mohli vyzkoušet. Úspěch slavily hlavně slepecké hodinky. To byla paráda.  Na plavání jsme si zazávodili a ohřáli se v páře. To bylo teplíčko.

Při jedné z výtvarných činností jsem si ve dvojicích společně vytvořili čertíka a dali mu legrační jména. Jeden se dokonce jmenoval Uriáš.

Na konci týdne jsme si vystřihli komety a krásnou zlatou barvou je nabarvili a ozdobili si jimi školku.

Příští týden si budeme povídat o tradici Vánoc ve světě, protože ne všude chodí ježíšek.

I když by se téma tohoto týdne tedy Mikuláš, mohlo jevit jako velmi snadné, přeci jen  se našlo několik obtížnějších slovíček a frázi, se kterými se Delfínci museli porvat. Jelikož kromě slovíček jako „devil“ či „angel“ ( čert,anděl. ) došlo i na Advent, lámali jsme si jazýčky u slov jako „wreath“ ( věnec  ). V neposlední řadě šlo o pochopení významu Mikuláše a Adventu v AJ, tedy dobra a zla. Snad jsme byli úspěšní a pochopili částečně i nejmenší. Jsme již velmi dobří angličtináři.

Vánoce se blíží a příští týden nás čeká povídání o tradicích v zahraničí. A my už si broukáme anglické koledy, jako například Santa Claus is coming to town.

Anglický klub

V pondělí děvčata z klubu fantasticky hrála Phonic games – hry na počáteční hlásku. Naší hláskou je nyní Tt a slovní zásoba. Ve středu jsme rozloučili s knihou The very hungry caterpillar výtvarným projektem, u něhož jsme si zopakovali životní cyklus housenky.

Tento týden jsme získávali povědomí o kulturních tradicích v naší zemi. O jejích hodnotách, vyjadřovali jsme samostatně a smysluplně myšlenky, nápady, pocity týkající se příchodu Mikuláše, anděla a čerta do naší školičky.

Rozvíjeli jsme představivost vyprávěním o Sv. Mikuláši a o příchodu Ježíška, který se nám narodil v městě Davidově, zvaném Betlém.

Čile jsme též pro maminky a tatínky zkoušeli divadélko na naší vánoční besídku. Děti příprava na zmiňovanou besídku velice baví a věříme, že rodiče též ocení jejich píli a snahu, se kterou to vše pro své milované připravily. 🙂

Žabičky se nemohou dočkat brzké návštěvy Mikuláše a aby zmírnili možnou neshodu s čertem, rozhodly se, že se naučí milou básničku pojednávající o tom, že jsou vlastně hodné a poslušné 🙂

Tento požehnaný adventní čas nám poskytl prostor, abychom si vyrobily spoustu krásných výrobků, které budete moci průběžně spatřovat na naší nástěnce nebo ve třídě. Nechyběl samozřejmě náš vlastní adventní věnec, adventní kalendář a čelenky, které nás budou zdobit, až za námi příští týden přijde Mikuláš, čert a anděl.

Anglický klub

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Vyprávěli jsme si příběh Proč chodí Mikuláš a čertem a andělem a zahráli jsme si ho pro veliké nadšení hned několikrát!

Tvoření: Pustili jsme se do výroby vánočních dárečků pro maminky a tatínky : ).

Muzicírování: Zpívalo se a tančilo jedna báseň, například i o tom, že Mikuláš ztratil plášť…

Sportovní klub: Oblíbená opičí dráha prověřila náš smysl pro rovnováhu i koordinaci a obratnost. Měla veliký úspěch!

Věda je zábava: Inspirovali jsme se pohádkami o pekle a vyrobili jsme si opravdickou chrlící sopku. Všichni byli konsternovaní : )).