První znaky jara…21.-25.3.2022 B

25. 3. 2022 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Krásné počasí nás doprovázelo celý tento první jarní týden a tak jsme si užili spoustu času venku, kde jsme si ukazovali první znaky jara – květinky, stromy, zvířátka. Více jsme si povídali o Sněžence. První kytičku jara  jsme si taky pomoci lehké origami skládačky vyrobili. Použili jsme u toho i štětce a barvy. Zpívali jsme píseň Jaru už je to a báseň byla o s kytičkách. Ve středu byl na programu krásný Jarní karneval k přivítání jara a to byla teda party! Přišel drak, princezna, spider-man, plameňák, dinosaurus, stromeček, kočka, pirát a další a další. Zatancovali jsme si a moc si to užili. V příštím týdnu budeme pokračovat v prvních znacích jara, protože téma je to krásné a zajímavé.

Angličtina

We welcomed spring this week.  We talked about how nature wakes up and how we know the first signs of spring.  Buds on the branches, snowdrops, the arrival of birds from the warm regions, the birth of young chicks, the nesting of birds … it all happens in the spring.  The poem of the week was different than welcoming spring.  We learn to speak properly with preschoolers in the present tense.  We play Samon says and  Guessing game and that’s how we practice the description of things and learn opposites.

Rytmika, tanečky, dramaťák: povídali jsme si o jarní rovnodennosti a vili jarní věnce.

Tvoření: na zahradě jsme sázeli violky, sedmikrásky a prvosenky.

Sportovní klub: jarní maškarní diskotéka měla úspěch!

Muzicírování: naučili jsme se nejen písničku Jaro dělá pokusy, ale i jména prvních jarních kytiček. ????

Žabičky

Celý týden (slunečný!) jsme si povídali o jaru a přivítali jsme ho se vší parádou – karnevalem! Ve středu jsme mohli spatřit různé masky a kostýmy, zatančili jsme si a užili legraci. Oprášili jsme jarní písničky, např. „Na jaře“, „Žežuličko, kde jsi byla?“, „Hřej, sluníčko, hřej“ a učili se novou o koťátku od pánů Bláhy a Veselého: „Hrálo si koťátko na trávníčku, sahalo pacičkou po sluníčku. Sluníčko upletlo zlatý pásek, chytilo koťátko za ocásek.“ Na IT jsme si prohlédli první jarní květiny, sněženky a bledule. A sněženky jsme si namalovali, takže školka pomalu jarně rozkvétá… A také máme na dveřích do třídy věnec z papírových narcisů s našimi dětmi! Všem nám to sluší!

Angličtina

This week in English, we have been learning about the first signs of Spring. We learned the words, Flower, Leaf, Sunshine, Bearcub, Tortoise and Rainbow. We sang about them in a song called Springtime! We ended the week with a game of bingo to help us remember our new words.

Dramatizace, tanečky, rytmika: Přivítali jsme jaro novou písničkou a zahráli si přitom na zahradníky.

Tvořeni: Vyzdobili jsme okna naší školky rozkvetlými květy z mýdlových bublin.

Sportovní klub: Celý den ve školce probíhal karneval a s ním spousta tance a soutěží.

Muzicírovaní: Zopakovali jsme si písničku z pondělí a zpěv doprovodili hrou na chrastidla i na tělo.