První znaky jara 22.-26.3.2021 J

26. 3. 2021 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si užili jarní téma, dokonce nám pomohla i sama příroda s počasím. Ukázali jsme si obrázky jarních květin, povídali si o zvířátkách, která se probouzejí, ale i o změnách počasí a jak nás ovlivňují, například v oblékání.

Při distanční výuce nám stále vyhovují hry na „můžeš přinést něco, co je…“, čímž procvičujeme vědomosti o světě kolem nás, a navíc se proběhneme. Poprvé jsme zkusili hru na „Je pravda, že…?“ se zelenou a červenou odpovědí. Rozcvičku jsme obohatili o „rytmická zvířátka“ s tamburínou, ale i procvičení prstíků na rukou či části těla v angličtině.

Loutkové a čtené pohádky nám vždy krásně zakončily on-line vysílání. A tentokrát, při přidaném vysílacím čase ve středu, jsme si společně vyrobili dva výrobky kontrastního stříhání.

Tento týden jsme přivítali jaro.

Počasí nám krasně vyšlo a ukázalo jak rychle se dokáže proměnit. Děti si vytvořily záznamy o počasí a každý den si do nich namalovaly buď sluníčko, mráček nebo déšť. S příchodem jara jsme si také připomněli první jarní květiny, nechyběli ani tématické hádanky. Předškoláci trénovali písmenka a zahráli si své oblíbené rozumové hry. V angličtině si děti povídaly o příchodu jara, změnách počasí,  procvičily si barvy a poslechly si pohádku.

Vyzkoušeli jsme s dětmi nové hry na  „doneseme, doneseme“
čímž procvičujeme vědomosti o světě kolem nás, a navíc se
proběhneme. Zkusili jsme hru „Slovní fotbal“ kterou budeme hrát i při dalším setkání.

Rozšířili jsme časy vysílání i na středu,
kde jsme si společně vyrobili tulipán z dostupných materiálů. Pravidelně ve středu budeme společně vyrábět.