První znaky jara… 27.-31.3.2017 B

31. 3. 2017 | Kronika - Bohnice

První znaky jara pozorujeme již delší dobu, ale tento týden jsme si k tomu dokonce i zazpívali krásné jarní písně s Lenkou Hamajdovou, naším pondělním hudebním hostem. Viděli jsme spoustu nových hudebních nástrojů a dokonce jsme si na ně mohli zahrát, byla to paráda. Počasí nám tento týden velmi přálo a tak jsme hodně času trávili venku na procházce nebo na naší zahradě, kde jsme všemi smysly vnímali a objevovali jaro. Neošidili jsme ani výtvarnou činnost – vytvořili jsme krásné sněženky. Vystřihli jsme si je, nalepili a poté i vybarvili. Příští týden se podíváme společně na zvířátka a jejich mláďata, už teď se moc těšíme. Užijte si prosluněný víkend.

Jaro tento týden proniklo i do angličtiny. Slovíčko „spring“ (jaro) bylo na denním pořádku ve spojení s dalšími jako například „sunny, warm, fowers“ ( slunečno, teplo, květiny). V našem anglickém úsilí nás kromě již známých jarních písniček podpořila i jedna nová „I like the flowers“. Jelikož je jaro spojeno nejen s přírodou, ale také s barvami a měnícím se počasím, mladší děti se zaměřily především na ně. Se staršími pokračujeme v procvičování předmatematických představ a pojmů více a méně (more and less). Přečetli jsme si hezkou knížku „One mole digging a hole“, u které jsme si zopakovali čísla do deseti a zvířátka.

Anglický klub

S dětmi z klubu jsme si v pondělí zopakovali známé hlásky v knize „Kissing a cool kangaroo“ a pokračovali pracovním listem pro hlásku Rr. Ve středu jsme si zahráli novou oblíbenou hrou What is she / he doing? Poté došlo na známého obra z knihy, kterého jsme oblékali dle instrukcí.

Sedmikrásky, heřmánek, petrklíče, tulipány, sněženky a bledule, zlatý déšť, fialky, kopřiva, pampeliška a krokusy.. tak to byly jarní kytičky, o kterých jsme si povídali tento týden a které nám provoněly celou naší školku. Během procházek jsme si všímali jednotlivých změn, které se objevují v přírodě, hledali jsme již zmíněné kytičky a překvapili nás již poletující čmeláci. Měli jsme též možnost u nás ve školce přivítat písničkářku, která nám zpívala a hrála na bezpočet hudebních nástrojů. Uvedla děti písničkami do nového tématu a řekla nám o blížících se Velikonocích. Děti si zahrály na dřevěné nástroje, vyzkoušely si jak funguje pomlázka a společně jsme si zazpívali. Vyrobili jsme krásné jarní obrázky, které nám nyní zdobí naší hlavní nástěnku, naučili jsme se básničku o jaru a nyní se těšíme na další jarní oblíbené téma, které se bude týkat zvířátek. 🙂

Rytmika / tanečky / dramaťák

Využili jsme nádherný jarní den a tančili i zpívali jsme venku. Zařádili jsme si jako ježibaby, obludy a čerti! Bylo na co koukat.

Tvoření

Společně jsme dotvářeli naší zahradu. Sázeli jsme rybíz a jahody. Už se nemůžeme dočkat, až je budeme mlsat. 🙂

Muzicírování

Venku jsme upletli věnečky a provětrali školkovou hitparádu. Nejlíp se zpívá v přírodě – trampové o tom ví své…

Sportovní klub

Terka pro nás připravila lezení, skákání, klouzání a běhání na zahradě. Dali jsme si pořádně do těla!

Věda je zábava

Sluníčko nám pomohlo vyrobit duhu a měli jsme z toho obrovskou radost.