První znaky jara… 27.-31.3.2017 Ú

31. 3. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme společně vpluli do jarní přírody. Obklopili jsme se jarními cibulovinami, prvními rozkvetlými keříky a stromy. O všem jsme si s dětmi popovídali, ukázali v přírodě, na IT tabuli a zahráli hry. Naučili jsme se novou výtvarnou techniku a každý si zkusil namalovat tulipán.

Logopedická prevence: hláska „Č“

Grafomotorika: přerušovaný horizont

Výtvarný kroužek: koláž – „Sedmikráska“

Na začátku týdne jsme si dětmi povídali na téma Jaro. S dětmi jsme v angličtině procvičili roční období, počasí, znaky jara, rostliny a zvířátka. Zbytek týdne jsme se věnovali zvířátkům a jejich mláďatům. Děti se seznámily s novou slovní zásobou (foal, fawn, chick, bunny, puppy, kitten, owlet etc.), kterou jsme procvičili hrou na zvířátka a hádáním zvířecích zvuků. Nadále tvoříme „My book“, kterou tento týden dokončujeme. Seznamujeme se s programem na Čarodějnice.

Anglický klub

Na anglickém kroužku jsme si s dětmi třídili zvířátka podle toho, do jaké skupiny patří. Děti si tak procvičovaly slovíčka a nadřazená slova (wild animals, pets, farm animals, minibeats, sea animals).

Jaro jsme přivítali jarní básničkou a písničkou. S použitím obrázků jarních symbolů a trianglu jsme si zahráli hru na první znaky jara. Společným dílem jsme vytvořili krásnou louku plnou sněženek.  S „kouzelnou fazolí“ jsme udělali pokus pro seznámení se s vývojem rostliny. O fazolky se budeme dále starat a pozorovat jednotlivá stádia klíčení. Při procházce přírodou jsme příchod jara vnímali všemi smysly – poslouchali jsme zpěv jarních ptáčků a pozorovali jsme klíčící se rostlinky a první broučky.

Jaro se nám tento týden ukázalo v celé své kráse – vydařené počasí nám napomohlo v názorné ukázce, především pak během dopoledních procházek. Písničky o květinách a motýlcích nás provázely celý týden a příběh o životě na farmě nám ukázal, co vše předchází tomu, než máme košík plný zeleniny a ovoce.

Hudební / pěvecký kroužek

Jarní počasí nám zaklepalo na dveře. S dětmi jsme se naladili na novou veselou písničkou “ Čížečku, čížečku“ a zopakovali jsme si naše oblíbené písně, které už perfektně umíme.

Kroužek populárního zpěvu

Kapacita dechu se nám zvýšila a už umíme držet správný postoj při zpívání. Improvizace? Žádný problém! Sami už umíme vymyslet i melodii. Také jsme si vysvětlili za pomocí hudebních ukázek rozdíly mezi klasickou technikou zpěvu a technikou, která se používá v populární hudbě. Písnička pro tento týden: „Jdu cestou, necestou“ z pohádky Princezna ze mlejna od Zdeňka Trošky.

Pohybový kroužek

Tým zelených a červených – dva kapitáni v čele, několik her ve stylu štafety, házení míčem na koš, florbal. Nechyběla samozřejmě rozcvička a strečink. Děti se navzájem skvěle podporovaly.

Dramatický / pohybový kroužek

Tento týden jsme s dětmi přivítali jaro krásnou básničkou „Jarní budíček“ a rovnou jsme se pustili do práce při písničce „Šel zahradník do zahrady“, na kterou jsme si vymysleli scénický tanec.

Malý přírodovědec

Tento týden jsme s Tomášem zjistili, že i s obyčejným olejem se dají vyrobit zajímavé věci. Příkladem je tomu úžasná lávová lampa, kterou jsme si sami zvládli vyrobit a mohli jsme na ní oči nechat. 🙂