První znaky jara… 3.-6.4.2018 Ú

6. 4. 2018 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se věnovali jaru. Jeho znakům, rozdílům v počasí, v přírodě atd. Naučili jsme se poznávat a pojmenovat jarní rostliny, některé jsme si společně zasadili. Také jsme zjistili, že nás na jaře čekají práce na zahrádce a společně jsme uklidili a shrabali školní zahradu. S radostí jsme začali malovat výzdobu, kterou vám co nejdříve ukážeme na školním dvoře.
Logopedická prevence: hláska „Š“
Grafomotorika: přerušovaný horizont

Angličtina: tento týden jsme se věnovali jaru. Opakovali jsme počasí, znaky jara, typické počasí pro jaro a roční období. Na IT tabuli jsme popisovali jarní krajinu a příběhy v celých větách. Ukázali jsme si základní druhy jarních květin (snowdrop, daffodil, tulip, violet). Seznámili jsme se s novou písničkou „Hello Spring“ na uvítání krásného počasí.
Anglický klub: na anglickém kroužku jsme se učili pojmenovat části květiny (flower, stem, leaves, roots, seed), zasadili jsme si i své semínko a budeme sledovat, jak roste. Vyrobili jsme si papírový narcis u kterého jsme trénovali druhy květin a části květiny. Vypracovali jsme pracovní listy na časovou posloupnost sázení květiny.

Téma pro tento týden zní: První znaky jara. Byl to týden plný sluníčka, kytiček a zábavy. Povídali jsme si o kytičkách, které můžeme nyní vidět na zahradě, o zvířátkách, která se probouzí po zimě a o ptácích, kteří se k nám vrací z teplých krajin. Všechny kytičky a zvířata jsme si ukazovali na IT  tabuli. Jarní květinu – hyacinty jsme si vyrobili z papíru. Naučili jsme se báseň „Jaro“.
Angličtina: jaro je tu a máme z toho velikou radost. Nejen, že jsme si užili krásné procházky, ale také jsme se pustili do tvoření jarní výzdoby. Na IT tabuli nám hrála jedna jarní písnička za druhou. 🙂

Hudební , taneční a sportovní kroužek: s Lištičkami jsme se naučili písničku “My jsme velké Lištičky” a tancovali jarní tanečky – Ptačí tanec a Pásla ovečky. Se Sovičkami jsme nacvičili píseň “Banana” a zatančili si latino rytmy. Také jsme si vytvořili týmy a označili jsme se barvou na obličej jako správní sportovci a zahráli si štafetu (běhání, plazení, skákání) a na závěr vědomostní soutěže, které rozhodli o vítězi.
Kroužek zpěvu: procvičili jsme si dech a mimické svaly. Hodina byla zaměřena na artikulaci. Naučili jsme se píseň Červený šátečku a starší skupinka nacvičila píseň Potkana.

Výtvarný kroužek: tento týden jsme si namalovali krásné pampelišky.
Sportovní kroužek: tělíčka jsme si protáhli rozcvičkou a poté hurá na fotbal.