Řemesla a povolání 10.-14.2.2020 B

14. 2. 2020 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsme si povídali o řemeslech, povoláních. Dozvěděli jsme se, proč maminka a tatínek do práce chodí, co v práci dělají a na IT jsme si ukázali i pár netradičních řemesel, které už tolik známé nejsou. Každý jsme si vysnili naše povolaní a zkusili ho předvést pomocí pantomimy. Zpívali jsme píseň dělání, dělání a u zpěvu přiřazovali správné pomůcky, které jsou potřeba k vykonávání povolání. Při výtvarné činnosti jsme si zahráli na hasičský sbor a k obtisknuté červené ručičce jsme si domalovali hlavy hasičů a požár byl uhašen. Na konci týdne jsme si zahráli na kuchaře, pekaře a cukráře a upekli dva druhy šneků (slané a sladké), byla to velké zábava, ale výsledek stál za to. Šneci provoněli celou školku a moc jsme si na nich všichni pochutnali.

Probírali jsme novou slovní zásobu – pilot, teacher, doctor, firefighter, soccer player, manager, office worker, etc.

Naučili jsme se novou básničku „Community workers“.
Dívali jsme se na videa, týkající se tématu a slovní zásoby – What do you want to do?, What do you do?, Jobs and occupations for kids.
Probírali jsme, čím se děti chtějí stát až vyrostou.

Týden plný řemesel a povolání uběhl jako voda a my jsme si zopakovali a naučili se spoustu zajímavých věcí. Pověděli jsme si, jaké povolání mají maminky a tatínkové. Zahráli jsme si na slavné osobnosti; jako génius Gaudí jsme vytvořili mozaikové ještěrky, jako slavná kuchařka M. D. Rettigová jsme „upekly“ koláče a jako fenomenální Caruso zpívali z plna hrdla. Hráli jsme pantomimu, z modelíny tvořili košíky s ovocem, prohlíželi leporelo a spoustu dalších hezkých knížek.

Rytmika, tanečky, dramaťák: pantomima a la řemesla měla velký úspěch ????.

Tvoření: proměnili jsme se v kloboučníky a začali vyrábět masopustní  klobouky.

Sportovní klub: jóga a meditace s Bárou se nám moc líbila!

Muzicírování: zpívali a tančili jsme s písničkou Skákej, medvěde.