Řemesla a povolání…7.-11.2.2022 B

11. 2. 2022 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsme si povídali o povolání a řemeslech. Na IT jsme si ukázali hlavní rozdíly a také spoustu nových zaměstnání, které může člověk vykonávat. Zamysleli jsme se, co bychom chtěli dělat my, až budeme velcí a co nás nejvíc baví. Také jsme si pověděli, co dělají maminka a tatínek. Zpívali jsme si krásnou písničku Dělání dělání…. a naučili se tématickou básničku: Každý má své povolání, práci čili zaměstnání. Jeden třeba dobře vaří, jinému se v hudbě daří. Další dobře sportuje, jiný moři holduje. Jeden učí malé děti, jiný zase mete smetí. Někdo třeba lidi léčí, další umí spousty řečí.

Dva dny jsme si také hráli na pekaře, pizzaře a cukráře. Jeden den jsme „pekli“ pouze z papíru a vyrobili si krásné koláčky a pizzy. A druhý den to bylo už doopravdy! Provoněli jsme školku sladkými a slanými šneky a s chutí dali všem ochutnat. Byli moooc dobré. Při přípravách jsme samozřejmě poctivě ochutnávali (sýr, kečup, šunku a taky trochu nutelly.) Mňam. V příštím týdnu nás čeká téma: Media a Technika, ale hned v pondělí bude určitě zmínka o Valentýnu – svátku všech zamilovaných.

Our week topic gave us lots of oportunity to talk and play. We learned some more jobs and professions we can do when we grow up like a being a Vet, Doctor, Nurse, Dentist, Cook or Butcher, Teacher and many more.

Poem of the week is, of course, called

„Jobs“

My mum is a teacher,

She teaches me and you.

My dad is a doctor,

He helps us with a flu.

My brother is a pilot,

His airplane is blue.

My grandpa is a plumber,

He fixes our loo.

My sister is a farmer,

Now tell me, what are you?

With preschoolers we came back to rhymes, we played a desk game ( made by me) to renew what we already know and of course we did lots of work sheets.

Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme si na malé řemeslníky a vyzkoušeli spoustu povolání.

Tvoření: stali se z nás zahradníci a vyseli jsme trávu na zahradě.

Sportovní klub: absolvovali jsme opičí dráhu pro pokrývače.

Muzicírování: Pec mám spadla a Děda kutil nám jí opravil. To se nám to zpívalo! ????

„Koník čeká na podkovy, co mu kovář chystá. Bez těch nových podkůvek, nepohne se z místa.“ Tento týden byl plný řemesel a poznávání. Povídali jsme si, jaké povolání mají naše maminky a tatínkové, zahráli jsme si na řezníky a vyrobili špekáčky na první pohled nerozeznatelné od těch skutečných. Na IT jsme poznali stará řemesla a moc se nám líbil hlavně košíkář a hrnčíř. Říkali jsme si vlastnosti, jaké musí mít třeba policista, záchranář nebo hasič. S písničkou „Já do lesa nepojedu“ jsme poznali povolání hajného.

This week in English we learned about different jobs. These included Teacher, Doctor, Builder, Dentist and Pilot. We learned a job song called „What do you do?“ to talk about how these jobs help us. At the end of the week, we played a game of bingo with the job titles we learned this week.

Dramatizace, tanečky, rytmika: Už víme, jak se dělá chleba, zahráli jsme si na pekaře a naučili se o něm říkanku.

Tvoření: Povídali jsme si, copak dělá švadlena a vyrobili si veliké knoflíky.

Sportovní klub: Vyzkoušeli jsme si,  jak těžkou práci má číšník a zkusili proběhnout slalom s plným talířem.

Muzicírování: Naučili jsme se písničku „Každý má své povolání“ a doprovodili se na Orffovy nástroje.