Jak se žilo našim předkům… 19.-23.2.2018 B

23. 2. 2018 | Kronika - Bohnice

Delfínci
V pondělí nás navštívilo oblíbené divadlo s pohádkou O šipkové Růžence. Už teď se těšíme na další návštěvu – představení jsme si moc užili. V týdnu jsme si povídali o tom, jak se žilo našim pra pra pra pra babičkám a děděčkům. Na IT tabuli jsme si ukázali spoustu nářadí a náčiní, které dříve používali třeba ještě naše maminky a tatínkové. Za pomoci elektronické tužky jsme si obrázky spojili, zda patří k naší době nebo do doby dávno před námi. Broukali jsme si písničku O hlídači krav a básní týdne byla veselá říkačka o stromu a zimě. Pomocí inkoustu a husího brku jsme si zahráli na středověké písaře a vytvořili si vlastní pergamen. Na procházkách jsme bádali v okolí, zda tu někdé není nějáká stará skrýš nebo jeskyně a světe div se, našli jsem ji! Byla parádní a nejednou jsme se tam v týdnu vraceli. Už teď se těšíme na další týden, kdy nás čeká povídání o knihách.

Žabičky
Pro naši školku začal tento týden přímo kulturně! Navštívilo nás oblíbené loutkové divadlo a zahrálo nám pohádku o Šípkové Růžence. Zkoumání toho, jak žili naši předkové, bylo pro nás velmi zajímavé! Dozvěděli jsme se, jak dříve bydleli a pomocí IT tabule jsme se podívali do keltského oppida a na egyptské pyramidy. S obrázky Josefa Lady jsme mimo jiné poznali, jak se dříve lidé oblékali. Zaujaly nás staré hračky, které dnes nahradily ty, se kterými si hrajeme – moc se nezměnily! Holčičky si hrály s panenkami a kluci nedali dopustit na cínové vojáčky. Viděli jsme, jak se cvrnkají kuličky a vyrobili jsme si vlastní větrnou káču! To byla paráda, když se nám povedlo ji roztočit! V nové básničce se hádali pekař s kominíkem a písnička zpívala o chlumeckém zámku. Taneční umění středověku jsme procvičili při písni „Hoja hoj“ z Noci na Karlštejně. Příští týden bude senzační, těšíme se – jsme totiž velcí knihomolové!

Rytmika, tanečky, dramaťák: vyzkoušeli jsme si, jak se kdysi oralo, obchodovalo a telefonovalo – hodně jsme se u toho nasmáli…
Tvoření: pustili jsme se do tkaní gobelínu a už víme, jak vznikaly látky.
Sportovní klub: absolvovali jsme orientační a překážkovou dráhu na starobylých motorkách z klacků. 🙂
Muzicírování: zpívaly se lidové písně a tančila se mazurka – moc se nám to líbilo!

Věda je zábava: vyrobili jsme si lepidlo postaru a hned jsme ho i použili. Fungovalo : )).