Seznamme se…. 1.-4.9.2014

5. 9. 2014 | Kronika - Bohnice

Radostně jsme vpluli do nového školního roku a přivítali mezi námi nové kamarády : ).

V pondělí jsme se navzájem seznamovali. Každý si vyrobil svoji papírovou postavičku, a velká legrace byla při hraní hry ”Jak se jmenuješ?”. Na odpoledním dramaťáku jsme si hráli na sochy a moc nás bavila pantomima Jede autobus, kterou jsme si vymysleli sami!

V úterý každý hledal svoji značku, a povídali jsme si o pravidlech ve školce, a proč jsou pro nás důležitá. Vyráběli jsme také společný obraz Naše školka a jsme na něj pyšní! Odpolední tvoření procvičilo naše prstíky a postavičky, které jsme vymodelovali z hlíny, jsou úžasné.

Ve středu jsme vzpomínali na prázdniny a zážitky z nich byly velmi zajímavé. Také jsme si s chutí zazpívali písničku Září, září… od Svěráka a Uhlíře. Aby toho zpívání nebylo málo, odpoledne jsme muzicírovali. Skákali jsme spolu s Klokany a hráli jsme si na rybáře. Zpívání se nám moc líbí!

Ve čtvrtek jsme mysleli na všechny, které máme rádi a povídali si o rodině. Už víme, kdo má sestřičku, nebo brášku a jaká zvířátka doma máme. Sportování odpoledne vypadalo jako zahradničení. Cvičili jsme jógu spolu s pohádkou o semínku. Protože jsme byli po práci v zahradě unavení, zahráli jsme si na lenochy : ).

V pátek se konala dobrodružná výprava do okolí školky. Povídali jsme si, kde kdo bydlí a pátrali  po tom, kdo bydlí daleko a kdo nejblíž. Odpoledne jsme si vyrobili skákací kelímky a už se těšíme, jak nám budou doma vesele skákat.

Přejeme krásný a veselý víkend a v pondělí nám bude ve školce funět ježek!

Písnička měsíce: Září, září na léto jde stáří https://www.youtube.com/watch?v=Iw6okDgxgS4

básnička týdne:

KAMARÁDKamarád, kamarád,to je ten, koho mám rád.Pomůžu mu, poradímpo vláskách ho pohladím.Všichni jsme tu kamarádi,a všichni se máme rádi.

NAŠE ŠKOLKA

Naše školka, školička,pěkná je jak písnička.Máme se tu všichni rádi,všichni jsme tu kamarádi.

Angličtina :

První týden v září jsme věnovali seznámení a pozdravům. Samozřejmě s pokročilými dětmi jsme již živě hovořili. Ale ani naši nováčci nezůstali pozadu. Je vidět, že pro ně angličtina není neznámým jazykem. Každý týden se naučíme jednu písničku, budeme sledovat krátké pohádky nebo videa a naučíme se novou slovní zásobu.

Aj písnička