Seznamování… 1.-2.9.2022 B

3. 9. 2022 | Kronika - Bohnice

Delfínci
 
Naše první školkové dny proběhly, jak jinak, než vesele! Nejdříve jsme si parádně zacvičili s balónky a poté jsme se seznámili s novými kamarády. Pověděli jsme si, co jsme dělali o prázdninách a využili krásného počasí a navštívili puštíky v Čimickém háji. Zazpívali jsme si písničku Holky z naší školky a učili se básničku o delfíních (o nás). V básničce budeme pokračovat i příští týden, ať jí umíme ještě lépe. Vyzdobili jsme si svoje začáteční písmeno a zkusili sami namalovat naše školkové značky – a vážně se povedly!!! V příštím týdnu si budeme povídat nejen o školce a kamarádech, ale také o lidském těle.
 
Angličtina

What a fantastic start we had together in Dolphins! All the big experienced children greeted and hugged and then welcomed the new friends. We learnt and revised our names as well as the pictures we have on the cups, cubbies etc. The beginning letters of our names and the sounds of them are something we also went through. Afterwards we coloured and decorated these big letters as well. 

Preschool preparation: In just two days we all tried to : introduce ourselves, write our names and count the letters in them. We played a colour counting game in teams and I spy with my little eye game ( shapes, colours, adjectives etc.).

Sportovní klub: po společném vzpomínání na prázdniny jsme si s chutí zahráli Škatulata a Rybičky na zahradě. 
 
Žabičky

Přivítali jsme se po prázdninách s kamarády a řekli si zážitky z prázdnin; kde jsme byli, co jsme zažili, co bylo nejlepší a co nám nejvíc chutnalo. Nalepili jsme si na židle své značky, prošli se po školce a všechno si ukázali. Vytvořili jsme obrázky s obtiskem vlastní ručky a budou nám zdobit třeba pokojíček. Užili jsme si legraci při různých hrách a cvičeních a těšíme se na příští týden, kdy se zase všichni sejdeme,
Angličtina
Hi everyone :-),  welcome back….nice to see you all after summer…

First week was very short. We didn’t have much time to learn a lot, but we are getting used to each other, learning our first instructions in english and we found time for new song. 
Check this out:
 
 
Can’t wait to meet the rest of our frogies buddies next week…enjoy your weekend and see you on monday