Seznamování… 1.-2.9.2022 J

3. 9. 2022 | Kronika - Jirny

Sovičky

Postupně jsme se seznamovali. Kamarádi mezi sebou, děti s paními učitelkami, s hračkami, s pravidly. Zahráli jsme si spoustu her na  zapamatování jmen, značek a s nafouknutým smajlíkem jsme se moc nasmáli. Tančili jsme a zívalii. Pohráli jsme si i na zahradě školky. Už jsme začli s výrobou soviček, abychom si společně vyzdobili naši třídu. 

Angličtina

We started learning step by step. Kids are learning ‘’the clean up song’’and ‘’the line up song’’ which we will do everyday and at every opportunity during the day. We also played games to introduce ourselves: What’s your name? / I have… and we also started a little craft: owls from paper plates. 

Good job everyone !!!

Lištičky
 
Společně objevujeme nové prostředí třídy Lištiček. Seznamujeme se s hračkami i s novými kamarády. Povedlo se nám vyrobit si papírové lištičky, vyzdobit přáníčka pro maminky a tatínky a někdo vyrobil i vlastní sluníčko, aby mu prozářilo den ve školce. Hrajeme zábavné hry, u kterých se učíme barvy a plníme jednoduché úkoly. 
Všechny nové děti moc chválíme, jak jsou statečné a krásně začínají spolupracovat, i přesto, že (slovy malého Liamka): „Bez maminek je to tak těžké.“ :))) Velmi nám také pomáhají šikovní starší kamarádi, kteří nováčkům rádi všechno krásně vysvětlují a ukazují.
 

Rytmika, tanečky, dramaťák: tanečky s interaktivní tabulí, tleskání a dupání do rytmu

Sportovní klub: protažení u písničky Hlava ramena kolena palce

Tvoření: origami lištička na vyzdobení třídy

Muzicírování: oblíbené dětské písničky