Seznamování… 1.-3.9.2021 B

4. 9. 2021 | Kronika - Bohnice

Delfínci
Seznamovaní se školkou, kamarády, značkami, pravidly, režimem, zahrádkou a samozřejmě i okolím školky. Ve třídě jsme si označovali naše židle značkou a vyrobili jsme si nádhernou kartičku s naší fotečkou – jako památku na první dne ve školce. Naučili jsme se básničku o školce a navštívili jsme ta nejoblíbenější hřiště v okolí. V dalším poznávání budeme pokračovat i v příštím týdnu, kdy nás čeká téma „Tady jsem ve školce“.
Angličtina
Máme za sebou první týden ve školce, pro někoho úplně nová zkušenost, pro jiného něco,na co jsme se celé prázdniny těšili. Zatím se seznamujeme, samozřejmá otázka „What’s your name?“ a odpověď „My name is….“. Učíme se jak si o něco říct „Please“, „Thank you“ je samozřejmostí. S Předškoláčky pracujeme na pracovních listech a procvičujeme barvičky, počítáme do 12, učíme se měsíce v roce. A na co nesmíme zapomenout je básnička týdne „Back to school“ kterou ještě příští týden doladíme ????
Sportovní klub: sportovali jsme a ještě jsme u toho stihli poznávat  kamarády!  Hra Skákej měla velký úspěch ????.
Muzicírování: profesionálně jsme se rozezpívali a potom jsme novým spolužákům předvedli oblíbené hity!
Žabičky
Po prázdninách jsme se sešli ve školce a přivítali jsme nové kamarády. Seznámili jsme se, všechno si ve školce ukázali a každý dostal svou značku. Hráli jsme si s hračkami, hodně běhali, skákali, cvičili… Na procházkách jsme zkoumali okolí školky a navštívili jsme také hřiště. Každý si vyrobil malou knížku jako vzpomínku na první týden ve školce; malovali jsme, obtiskávali ručky a lepili papírky. Zpívali jsme oblíbené dětské písničky a doprovodili se hrou na tělo a na rytmické nástroje. Ladilo nám to náramně!
Angličtina
Začali jsme pozdravy; „Hello! Hi! Good morning! Goodbye!“ A pokračovali základními frázemi „What´s your name?“ – „My name is…“ A také jsme si pověděli základní barvy. Už teď se těšíme na pokračování!
Sportovní klub: Nová přátelství se nám započala formovat během seznamovacích her.
Muzicírování: Celé tělo jsme rozhýbali při rytmické říkance Naše školka.