Seznamování… 1.-3.9.2021 J

4. 9. 2021 | Kronika - Jirny

Sovičky

První týden školního roku jsme se seznamovali s novými kamarády. A je jich spousta! Prozkoumali jsme společně třídu i celou školku se zahradou. Hráli jsme si spolu, povídali si, co má kdo rád, co ho baví. Hodně se tancovalo, zpívalo a četlo. Na zahrádce jsme objevili keř levandule a tak jsme si vytvořili náš první výrobek. Sovičky toho letos hodně čeká a všichni už se těšíme, jak si společně ten školní rok užijeme!

Angličtina

This week in English, we introduced ourselves and got to know one another. The kids really enjoyed playing a name game of who is hiding under a towel and learned a circle song which we will do every day. We learned some simple vocabulary words, which will help the children communicate better and even looked at our new English board. Our English board will display pictures of our new vocabulary words for the week, the weather and emotions. Everyone did a wonderful job this week and I am very excited about all the things we will learn and do this year.

Sportovní klub: Zahráli jsme si pár pohybových her, u kterých jsme se parádně rozcvičili a také seznámili.

Muzicírování: Připomněli jsme si písničky z minulého roku a ukázali novým kamarádům, jak to krásně umíme. A společně jsme se naučili novou písničku a pěkně jsme si u toho zatancovali.

Lištičky
Tento rok se nás sešla většina nových kamarádů. Děti si pomalinku zvykaly na nové prostředí a paní učitelky. Každý dostal svoji značku. Spolu jsme si hlavně hráli, zpívali, tancovali a vyrobili si první výrobek pro maminky – motýlka z obrysu našich ručiček jako památku na první dny ve školce.
Příští týden už se těšíme, až prozkoumáme celou školku i zahradu.
Angličtina
Máme za sebou první týden plný dojmů, objevování, nových kamarádů. S angličtinou postupujeme po malých krůčcích, zjistili jsme, co umíme a začali jsme se učit barvičky a vyrobili jsme si ‘’Butterflies’’.
V úvodním školkovém týdnu pokračovalo i odpoledne seznamování malých Lištiček s paní učitelkou a s ostatními kamarády.
Posílali jsme si míč a postupně jsme se vzájemně představili. Každý, kdo nám řekl jméno, doplnil paprsek našemu sestavenému sluníčku, které
se na nás každé odpoledne hezky smálo. Hodně jsme si kreslili i na naši třídní velkou bílou tabuli. Hráli jsme různé schovávací hry s hračkami a trochu jsme u toho i „čarovali“:). Poslouchali jsme písničky a také jsme četli knížku krátkých příběhů na pokračování při odpoledním odpočinku. Ze všeho nejvíc nás ovšem bavilo seznamování a hraní s našimi úžasnými hračkami:)