Seznamování… 2.-6.9.2019 B

6. 9. 2019 | Kronika - Bohnice

Delfínci

První týden školního roku byl ve znamení seznamování s novými kamarády a s tím, jak to chodí u nás ve školce. Pečlivě jsme si vybrali místečko, kde budeme sedět a označili židličky svými značkami. Naučili jsme se krásnou básničku o naší školce Sofia School a zpívali píseň Září. Opakovali jsme si, jakou máme ve školce značku a jakou má i náš kamarád – to už zvládáme výborně. Vystříhali jsme si svoje hlavičky z našich fotek a ozdobili tím dveře, ať se můžou všichni podívat, jaké usměvavé děti máme v Delfínkách.

V příštím týdnu si důkladně prohlédneme, co vše ve školce máme (možná bude i požární cvičení) a samozřejmě prozkoumáme i okolí školky.

Angličtina
Tento týden byl seznamovací, hráli jsme hru na ‘barvičky’(colors), opakovali jsme si značku každého z dětí, aby je vědělo v angličtině.
Pouštěli jsme si nice to meet you song a řekli si, jak se představit a zeptat se na jméno.
Viděli jsme video how to make friends at school.
Hra s balónkem ‘říkáme si hezké věci – I like..’
Slova compliment, smile, invite.
Hra ‘Busy bees’ – icebreaking game
Video good morning + more dialogues
Opak nice to meet you a barviček.
Cvičili jsme s písničkou Freeze dance.

Žabičky

Ve školce jsme přivítali nové kamarády, pověděli si zážitky z prázdnin a připomněli si všechna důležitá pravidla. Zpívalo se a tancovalo, naučili jsme se básničku o kočičce v košíku. Rozfoukli jsme tuš a vytvořili tím krásné šípkové keře. Také jsme zavařovali letní ovoce; ale nikde jsme ho nečesali, bylo z krepového papíru! První týden ve školce byl zkrátka plný báječných zážitků, těšíme se na další!

Rytmika, tanečky, dramaťák: zahráli  jsme si hry a hádanky se jmény. Důkladně jsme prověřili,  jestli si všechna pamatujeme????.

Tvoření: pustili jsme se do výroby loutek. Až je příští týden dokončíme, budou unikátní!

Sportovní klub: zařádili  jsme si na zahradě s kočkou a myší.

Muzicírování: vzpomínali jsme na písničky,  které  jsme se loni naučili a bylo jich požehnaně ????.