Seznamování… 2.-6.9.2019 J

6. 9. 2019 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme se seznámili s novým prostředím, prozkoumali jsme okolí naší školky. Naučili jsme se první básničku a vytvořili si „vidličkový“ obrázek. Přečetli jsme si několik kapitol z knížky „Chaloupka na Vršku“, podívali jsme se na několik dílů této pohádky a nakonec jsme se měli podívat na výstavu této pohádce a její výtvarnici věnované. Tam jsme si mohli prohlédnout, jak taková pohádka vzniká, jak vypadají loutky a v neposlední řadě si prohlédnout maketu této chaloupky se všemi doplňky a detaily.

Angličtina

Nový školní rok jsme v angličtině začali samozřejmě tím, že jsme se vzájemně představili, řekli si svá jména. Naučili jsme se také základní pozdravy a povídali jsme si o tom, jak se máme, jak se nám daří. Zpívali jsme písničky, hráli seznamovací hry, poznávali jsme všechny naše nové i staré kamarády ve školce.

 

Lištičky

A je to tady. Tolik nového! Jiné prostředí, krásně barevná třída, paní učitelky, noví kamarádi.. A ta radost z potkání kamarádů z loňského roku a z přivítání těch nově příchozích.

V interaktivních hrách se navzájem poznáváme a sbližujeme, zkoumáme okolí nové školky. Naučili jsme se básničku Liška, šiška i s obrázky a zazpívali si Běží liška k Táboru. Navíc jsme si spolu užili výlet do loutkového světa na Chvalském zámku.

 

Angličtina

Takže máme za sebou první týden plný dojmů, objevování, nových kamarádů. S angličtinou postupujeme po malých krůčkách, naučili jsme se první část písníčky Hello Hello, How are you?

Hráli jsme si na seznamování What’s your name?

Naučili jsme se říkat Good !!!

 

Výtvarný kroužek

Tento týden jsme věnovali společnému tvoření. Nejdříve jsme si každý vyrobil svou lištičku, kterou jsme si i nazdobili. Poté jsme si vyráběli myšky z modelíny.

Sportovní kroužek

Abychom si zapamatovali své značky, hráli jsme hledání svých značek po třídě, poté jsme překonávali překážkovou dráhu a nesměla chybět hra s padákem. Na zahradě jsme si zahráli i hru na mrazíka.