Seznamování…3.-7.9.2018 B

7. 9. 2018 | Kronika - Bohnice

Delfínci 
Celý tento týden byl ve znamení seznamování. Seznamovali jsme se s novými kamarády, opakovali si základní pravidla, která ve školce dodržujeme. Opakovali jsme také režim dne, který se postupem času stane rutinní záležitostí pro všechny. Naučili jsme se krásnou básničku o naší školce SOFIA SCHOOL a vyrobili jsme si památeční kartičku s fotečkou a naší značkou abychom měli památku na 1. dny ve školce. Zábavou bylo také přiřazování značek k seznamu jmen a také k našim židličkám. Už teď se těšíme na další týden, kdy si budeme zvykat na školku jako na náš druhý domov.

Angličtina: seznamujeme se, učíme se pozdravit, představit se a zeptat se na jména kamarádů. Učíme se písničku „I can say hello“ a moc se nám líbí. Rozlišujeme barvy. Při pobytu venku se učíme pojmenovat to, co vidíme.

Žabičky
Tento týden jsme se seznamovali s novými kamarády a naší školkou. Povídali jsme si o pravidlech ve školce a při procházkách jsme prozkoumávali okolí školky. Navštívili jsme Čimický háj i všechna blízká hřiště. Hráli jsme různé seznamovací hry, na IT tabuli jsme hledali různé druhy žabiček a podle nich jsme si vyrobili jmenovky na dveře třídy. A protože se nám žabičky líbí, naučili jsme se o nich novou písničku i básničku. Byl to náročný týden plný nových věcí, ale všichni jsme si ho užili a už se těšíme na pondělí.
Rytmika, tanečky dramaťák: zahráli jsme si seznamovací hry a zapletli jsme společný věnec.
Tvoření: začali jsme vyrábět školkové tablo a příští týden bude hotové. 🙂
Sportovní klub: opičí dráha na zahradě měla velký  úspěch.
Muzicírování: zopakovali jsme si oblíbený repertoár a seznámili jsme s ním nové kamarády.
Věda je zábava: vyzkoušeli jsme se protáhnout papírem velikosti A4. Šlo to parádně!