Seznamování… 5.-9.9.2016 B

9. 9. 2016 | Kronika - Bohnice

Tento krásný letní týden jsme se s dětmi seznamovali s naší školkou, s pravidly, které se týkají denního režimu a samozřejmě s novými kamarády.

Hráli jsme seznamovací hry, vyráběli jsme narozeninové muffinky, procházeli jsme interiér školky, okolí mateřské školky a zjištovali jména našich nových kamarádů.

Věříme, že čtení podporuje psychický rozvoj dítěte a rozvíjí představivost, proto jsme dětem každý den četli vždy minimálně jednu klasickou a méně známou pohádku. Poslechli jsme si tedy například příběh o Ošklivém káčátku, O Malence, O Šípkové Růžence, O třech mrzutých kozlech a O perníkové chaloupce.

Tento týden jsme pokračovali v seznamování. Učili jsme se nejenom jména kamarádů a kde co máme, ale seznámili jsme se i s denním režimem ve školce. Už víme,co přichází po rozcvičce, co nás čeká po procházce a také, že na čištění zoubků po jídle se nemá zapomínat : ).

Zvládli jsme  toho opravdu hodně.
Na konci týdne jsme uspořádali výpravu kolem naší školky. Je totiž velmi důležité znát i její okolí.
Naučili jsme se básničky a celý týden zpívali písničky. Každé odpoledne jsme se radovali z krásného počasí – hráli hry, zpívali a tvořili na čerstvém vzduchu. Naučili jsme se písničku Když máš radost, zahráli si hru na Ptáka ohniváka, básničku O přátelství a vyrobili úžasné panáčky.

Nádherný prosluněný víkend a příští týden budeme pátrat po tom, co se skrývá v našem těle.

Tento týden naši Delfínci nastartovali nejen opakováním, které se týkalo především těch starších.

Hezky jsme se anglicky zdravili, naši nováčci byli velmi šikovní a ihned začali opakovat. Ostatní se po prázdninách vrhli na krátké fráze a co teprve počítání do dvaceti! To je už pro většinu hračka.Všichni jsme se seznámili s novým školkových kalendářem anglického kroužku. Novinkou byla také ranní zdravící písnička Hello everyone how are you today?

Dalším hitem je bezpochyby i Our lunch is on the plate, kterou si říkáme před obědem.

Konec týdne jsme završili knížkou Sharing a shell, která nám ukázala, že se máme rozdělit s kamarády. Nový školní rok jsme zahájili více než úspěšně.