Skupenství vody.. 9.-13.1.2023 B

13. 1. 2023 | Kronika - Bohnice

Týden začal krásným divadelním představením O princezně Mlsalce. Vypadalo to s princeznou beznadějně, ale nakonec vše dobře dopadlo. Protože byl týden o vodě a jeho skupenství – ukázali jsme si, jaké skupenství máme a kdy nám můžou být nápomocné – pára, led. Týden byl plný pokusů, ale nevíce nás určitě bavil ten s bonbony. Talířek nám díky vodě svítil barvičkami. Na konci týdne jsme si pověděli něco o prezidentské volbě a sami se zamysleli, co bychom udělali jako první MY, kdybychom se stali prezidentem/prezidentkou ČR. Krásných nápadu bylo opravdu hodně.

Píseň týdne byla, jak jinak, než o vodě…..  https://www.youtube.com/watch?v=5avzH0TTEkA

V příštím týdnu si parádně zasportujeme, čekají nás ji 5. ZOH v SOFIA SCHOOL. Hezký víkend.

We devoted the whole week to water and its states/forms ( liquid, solid, gas). We learnt a lot of new words too, i.e. to melt, to boil, degrees etc. We made winter – water pictures. Besides that, we also discussed our good manners. We practiced saying various polite expressions in daily life situations plus in the class too ( I’m sorry, Excuse me….). We learnt a rhyme to understand those better : We say Thank you, we say Please, we don’t interrupt or tease. We don’t fight and we don’t fuss. We listen when friends talk to us. All week we practiced the questions Can I have/go/take…?  Check out the songs we listened to :

Preschool preparation

At first, we went through the numbers 1-10. We  focused on the visual recognition and the correct order. We emphasized the pronunciation of the sounds TH and T.  Afterwards, we played a lot of action games to learn the prepositions on, under, over, next to, behind. In the end, we tried to remember as many words as possible starting with Ii ( ice – cream, icebergs, icicles, igloo, ill, iron…) and we did a worksheet as well.

Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme si na mrazíka a nezapomněli jsme ani na populární Do vody – z vody.

Tvoření: koláže na téma voda v přírodě  se moc povedly!

Sportovní klub: objevili jsme přehazovanou a moc se nám líbí.

Muzicírování: písnička Bílá zima od doktora Notičky nás baví.

Uplynulý týden začal kulturně – navštívilo nás Divadýlko z pytlíčku a zahrálo pohádku „O princezně Mlsalce“. Na pohádce se nám líbilo úplně všechno, nejvíc asi písničky a vodník, ten byl legrační a rapoval! Další den jsme se věnovali skupenství vody a to je skvělé téma pro pokusy. ukázali jsme si led, studenou vodu a páru a zkoušeli dávat led do studené a horké vody. Pozorovali jsme, co se děje a bylo to vážně zajímavé.

na vodě houpou.“

a rozpočítávadlo: „Plave mýdlo po vodě, kdo ho chytí, ten to je. Já ho chytat nebudu, radši pro něj poplavu.“

A máte rádi „hygge“? My jsme se ho pokoušeli vytvořit a myslíme, že se nám povedlo; namalovali jsme totiž zamrzlé okno a na jeho parapet položili modrý hrneček se značkou, jakou máme ve školce s kamarády. Udělejte si o víkendu také lahodný čaj se srdíčkem jako my!

na vodě houpou.“

In the past week we were talking about water. Now we know the words hot and cold, even ice and steam! We sang ,,The water song”:  https://youtu.be/CwpHMPH-WbM, which we really enjoyed. Froggies played the flash cards game, trying to connect the pictures with the correct words. They did a great job!

After that, we danced to a little water song to move our hips a little bit 🙂 : https://youtu.be/kQOqLoDfopQ

Dramatizace, tanečky, rytmika: Ukázali jsme si, na co všechno potřebujeme vodu a dělali pokusy s mýdlovou pěnou.

Tvoření: Malovali jsme abstraktní umění z barevných skvrn.

Sportovní klub: Hráli jsme pohybovou hru na žraloky a piraně.

Muzicírování: Naučili jsme se druhou sloku k písni „Kolik je na světě moří“.