Smysly…24.-27.9.2018 B

27. 9. 2018 | Kronika - Bohnice

Celá Sofia School po tomto týdnu ví, které smysly máme. Jejich 5 a postupně jsme je všechny vyzkoušeli. V pondělí jsme hráli hru, kde jsme ručičkou poznávali předměty zavřené v pytlíčku a všichni jsme je poznali – byl to trénink naše hmatu. V úterý jsme poslouchali zvuky zvířátek a jen podle sluchu jsme poznávali, jaký zvuk a kdo ho vydává. Byla to legrace trénovat sluch i s hrou na tichou poštu. Ve středu jsme si potrénovali chuť a čich ochutnávkou sladkého, slaného, kyselého a hořkého, mimo to jsme i očichali spoustu vůní (mýdlo, káva, hřebíček, skořice atd.). Ve čtvrtečním dopoledni nám zbývalo potrénovat oči, pověděli jsme si, že někteří nemají to štěstí a nevidí třeba vůbec a zkusili jaké to asi je. Zahráli si hru „kdo vidí?“ a rozloučili se s týdnem smyslů. Už teď se těšíme na další týden, kdy si budeme povídat o podzimu.

Angličtina: během tohoto týdne jsme navázali na minulé téma Lidské tělo a věnovali jsme se podrobněji smyslům. Pro jejich lepší zapamatování jsme si každý den zpívali písničku „We all have five senses“ a naučili jsme se básničku „Two little eyes…“, abychom znali názvy všech smyslových orgánů a jejich funkcí. Legraci jsme si užili během experimentů, kdy děti měly poslepu podle hmatu a sluchu uhodnout svého kamaráda a poslepu také podle hmatu hádat předměty z kouzelné krabičky. Během procházek v lese jsme si povídali o tom, jaké smysly právě používáme ke vnímání našeho okolí. Děti se učí odpovídat na otázky „What does it look/smell/sound/taste/feel like?“

Rytmika, tanečky, dramaťák: provětrali jsme naše uši a poznávali hudební nástroje podle zvuku. Při logopedii jsme si důkladně procvičili jazýčky. 🙂

Tvoření: kolektivní školkové veledílo už pomalu spěje do finále!

Sportovní klub: pořádně jsme si zaběhali a potom šplhali až do nebes na ribstolech. Moc se nám to líbilo.

Muzicírování:  panu doktorovi Janouškovi přibyla i taneční diagnóza nemocí. 🙂