Delfínci
Celý tento týden jsem si povídali o Starých pověstech českých. Nejvíce nás asi zaujaly pověsti o Praotci Čechovi a o Kněžně Libuši. Četli jsme si ale i další příběhy z knihy Starých pověstí českých. Písničkou týdne byla píseň O kaprovi a štice. Celý týden jsme se snažili zapamatovat si a zkusit převyprávět celý příběh z knihy Starých pověstí českých a dařilo se nám to bezvadně. V týdnu jsme stihli i zaručeně poslední bobovačku a koulovačku na nedelakém kopci pro tento školní rok. Našeho nejoblíbenějšího hrdinu z pověstí českých jsme zvěčnili za pomocí tužky, pastel a černé fixy a vytvořili obrovský portrét. Každy si vybral toho svého hrdinu – Libuše, Praotec Čech, ale třeba i Soběslav I. Ke konci týdne nás ve školce navštivil sokolnický sbor a přivezl velice zajímavá zvířátka. Třídou poletoval kulíšek, poskakovala rosnička a lezl krab. Přednáška byla především o zvířecích smyslech a víme, že některá zvířatka mají smysly, které my lidé nemáme a nejspíše nikdy mít nebudeme. Už teď se těšíme na další týden, kdy si budeme povídat o mediích a technice.
Žabičky
Listování a prohlížení obrázků ve Starých pověstech českých nás provázelo celý týden. Pověděli jsme si, co je to pověst, a řekli si ty nejznámější z nich. Na IT tabuli jsme zhlédli příběh Praotce Čecha a hlavně v krásné knize s ilustracemi od Věnceslava Černého jsme si prohlédli Praotce Čecha, Libuši, Bruncvíka, Bivoje, Ječmínka, Horymíra se Šemíkem (na Šemíka jsme si hráli každé ráno před rozcvičkou; jen jsme neměli tu hradbu vysokou tak, jako on 🙂 Naučili jsme se písničku „Na tom pražským mostě“ a básničku o Krokovi a jeho dcerách. Namalovali jsme si horu Říp a umístili na ni nejhlavnější aktéry tehdejšího dění! Ve čtvrtek k nám přišla milá návštěva se zvířátky, která nám ukázala své smysly. Dozvěděli jsme se, že zvířátka mají smyslů více než lidé! Byl to báječný týden, který nás bavil. A příště nás čekají média a technika! Můžete se těšit na premiérové vydání našich novin!
Rytmika, tanečky, dramaťák: zahráli jsme si pověst o Libuši. Stihli jsme postavit Vyšehrad i předpovědět založení Prahy.
Tvoření: zjistili jsme jak vznikali starodávné knihy a dokončili jsme obálku té naší. Bude originální!
Sportovní klub: zasportovali jsme si ve středověkém duchu a soutěžili v hodu břemenem, podávání dělové koule a přetahování lana. Byla to paráda!
Muzicírování: netrpělivě vyhlížíme jaro s písničkou Žabička zelená…
Věda je zábava: bádali jsme, jak se vyráběli středověké vůně. Už nám voní celá školka.