Staré pověsti české…5.-9.3.2018 Ú

9. 3. 2018 | Kronika - Jirny

Sovičky
Tento týden jsme se s Aloisem Jiráskem vydali po stopách české minulosti. Na IT tabuli jsme se podívali na naše nejznámější pověsti (O Praotci Čechovi, O Libuši, Libušina proroctví, O Bivojovi, O Šemíkovi….) a společně jsme žasli nad tím, jaké předky máme. Co vše dokázali, jak byli stateční a vytrvalí. Toulky naší minulostí měly u dětí veliký úspěch.
Angličtina: tento týden jsme s dětmi probírali Staré pověsti české (Old Czech Legends). Ukázali jsme si pověsti (Praotec Čech, Libuše, Horymír a Šemík) a také jsme se zmínili o Bruncvíkovi a dvouocasém lvu. Pohádku jsme popisovali v angličtině a přitom jsme se naučili i nová slovíčka. Pověst o praotci Čechovi jsme si dokonce i zahráli. Naučili jsme se novou říkanku „Baa Baa black sheep“ a zopakovali jsme si písničky, které již známe.
Anglický klub: na anglickém kroužku jsme si povídali na téma „My home“. Popsali jsme části domu (roof, fence, door, window, chimney) a ukázali jsme si půdorys domu a jeho pokojů (kitchen, bedroom, bathroom, dining room, garden, living room) pomocí IT tabule. Vyrobili jsme si rámeček v podobě domku s obrázkem své rodiny a vypracovali pracovní listy.
Lištičky
Tento týden jsme si povídali o Starých pověstech českých. Seznámili jsme se s knihou „Staré pověstí“ psanou pro děti. Také jsme využili tabule, kde jsme si i některé pověsti pustili. Dokonce jsme si zkusili nějaké pověsti převyprávět a trochu zdramatizovat. Zaměřili jsme se na pověst o Golemovi. Povídali jsme si o Golemovi a nakonec si ho každý vyrobil z modelářské hmoty. Ve školce jsme měli opět návštěvu malých zvířátek, kdy nám pán vyprávěl o jejich smyslech.
Angličtina: není nad to začít den veselou písničkou – naše děti moc rády tancují a zpívají. Prostřednictvím IT tabule jsme se přiblížili dobám minulým a ukázali si různé příběhy, díky kterým jsme si zopakovali nejrůznější slovíčka a že jich bylo požehnaně. 🙂

Výtvarný kroužek: z keramické hlíny si vyrábíme Golema a moc se těšíme na výsledek!

Sportovní kroužek: opičí dráhu máme moc rádi a je to skvělý způsob jak prověřit zdatnost našich sportovců.