Stopy zvířat 25.-29.1.2021 B

30. 1. 2021 | Kronika - Bohnice

Pátrání po zvířecích stopách bylo hlavním úkolem tohoto týdne. Přálo nám počasí,a tak jsme na procházce ve sněhu našli psí, kočičí, ptačí a dokonce snad i yettyho stopy. Ve školce jsme hráli hru „poznej stopu“ a hráli jsme tak vášnivě, že se nám jedna stopa (ptačí) doopravdy ztratila. 🙂 Uvidíme kdy se objeví. Výrobek byl tento týdne jasný – na krásnou zmrzlou krajinu jsem otiskli bíle zvířecí stopy. Otiskly jsme jich vážně hodně – divoké prase, srnku, ptáčka, kachnu, psa, kočku, medvěda, koníčka a dokonce i slona. A TY VŠECHNY UŽ POZNÁME. Využili jsme i sněhové nadílky a znovu řádili na nedalekém kopci.
Od pondělí jsme si povídali o „foot prints“, opakovali jsme si zvířátka,co známe a že jich děti znají. Zpívali jsme si písničky na téma zvířátek. Učili jsme se jednu novou “ I’m little pinguin“

Tento týden jsme stopovali zvířátka. Pověděli jsme si, kde zvířátka přes zimu žijí a jak jim můžeme pomoci třeba s hledáním potravy. Zpívali jsme písničku o medvědovi a v básničce létaly samé vrány. Vyrobili jsme si tiskátka se zvířecími stopami a vytvořili něco jako „Stopařův deník“. Pořádně jsme se vyřádili při muzicírování; skvěle jsme si zahráli na perkuse, zazpívali i zatančili.
Učili jsme se básničku Can you… ?, kde se děti naučily netopýra, kočku, žábu a pejska anglicky. Předváděli jsme, co jednotlivá zvířátka v básničce dělají, a spolu s Andrejkou jsme si ji i zazpívali na známou melodii „Skákal pes“. Zopakovali jsme všechna slovíčka z minulých týdnů.
Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme pohádku Domečku, kdo v tobě bydlí?  Vešli jsme se tam všichni, kromě medvěda ????.
Tvoření: divočáci v lese – to je naše společná práce.
Sportovní klub: na zahradě se nám úžasně bobovalo!
Muzicírování: s písničkou Krávy, krávy jsme si vzpomněli na zvířátka v zimním lese.