Tady jsem ve školce… 12.-16.9.2016 Ú

16. 9. 2016 | Kronika - Jirny

Ve školce jsme se všichni zadaptovali velice rychle, takže jsme se tento týden mohli začít věnovat tématu, na které jsme se opravdu  těšili. Začali jsme si povídat o člověku. Moc nás baví lidská kostra, kterou jsme skládali na magnetickou tabuli a na IT tabuli. Podívali jsme se společně, jak takový lidský život vlastně vzniká       ( pustili jsme si „Byl jednou jeden život“). Moc se nám líbilo povídání o buňkách a všechny nás překvapilo, jak vlastně doopravdy vypadá lidské srdce. Společně jsme poslouchali, jak tluče. Už se nemůžeme dočkat,  jaké další zajímavosti se o našem těle společně dozvíme příští týden.
 AngličtinaZačátkem týdne děti dokončily koláž „naše kouzelná školka“ a poté jsme nakousli téma „Já a moje tělo“. Na interaktivní tabuli děti popisovaly části těla a obličeje. Procvičování vazby „what is this“ a „this is“. Naučili jsme se také nová slovíčka jako např. „Neck“ a „tongue“. Procvičování částí těla děti moc bavilo, především díky rytmickým hrám „hokey pokey“ a „head, shoulders…“. Vyzkoušeli jsme si i jak děti pozorně poslouchají a zda i rozumí zadanému úkolu díky hře „Simon says“ a hře na propletené části těla.
Děti téma dobře znají, a proto se už těšíme na další týden, kdy si uděláme obraz našeho kamaráda.
Logopedie
Hláska „E“

LištičkyNa začátku týdne jsme pokračovali v adaptaci spontánní hrou a opakováním známých pohybových říkanek. V dalším dni jsme si zahráli hru „Poznej svojí značku“, při které si děti zopakovaly nejen značky své, ale i značky kamarádů.

V logopedii děti procvičovaly samohlásku „E“.

Při výtvarné činnosti děti rozvíjely jemnou motoriku trháním a lepením barevného papíru. Celá tato činnost nebyla pro mnohé z nich jednoduchá, ale děti jí za naší pomoci postupně zvládaly a měly ze své práce radost :-).

Také jsme se vydali na naší první vycházku do lesa, kterou děti zvládly a her v lese si užily.

Očekávaná loutková pohádka O perníkové chaloupce se dětem líbila.

V závěru týdne jsme si zopakovali třídní pravidla.

Tento týden byl ve třídě Lištiček věnován ještě seznamování a tak jsme si i v Angličtině procvičovali slovíčka hello, bye, please, thank you, good morning, Yes and No. Děti se učily reagovat na anglické pokyny jako go to the toilet, brush your teeth, wash your hands, put on your shoes, take of your shoes or line up. Děti jsou šikovné a začínají pomaličku rozumět, co po nich v danou chvíli požadujeme.

Tanečky

Zopakovali jsme si tanečky z minulého týdne a seznámili se s novým Zumba tanečkem.

Hudební kroužek

Zvládli jsme si procvičit písničky s hudebními nástroji a s pohybovým doprovodem.

Tvořivá dílna

Vytvořili jsme si postavu, tak aby děti samy nakreslily tělo a tím se seznámily s tématem ve výtvarném kroužku. Použili jsme temperové barvy a krepový papír.

Sportovní hry

Rozcvičili jsme se všichni dohromady, protáhli celé tělo. Vytvořili jsme si sportovní disciplíny a udělali závody v prolézání, házení míčem na basketbalový koš a přeskoku. Uvolnili jsme se při hře na hadrového panáka.