Tady jsem ve školce… 7.-11. 9.2020 B

11. 9. 2020 | Kronika - Bohnice

Delfínci

V tomto týdnu jsme si ukázali, jak školka vypadá uvnitř, ale i venku. Prošli jsme si i okolí školky a navštívili snad všechny hřiště v blízkém okolí. Také jsme se naučili bezvadnou básničku o delfíncích. Namalovali jsme si obrázek sami sebe pomocí pastelek a pastelů a byla to opravdová nádhera. Také jsme si vyzdobili naše dveře ve třídě fotkami a dokončili třídní seznamy. Teď už známe všechny Delfínky  i jejich značky. V příštím týdnu si budeme povídat o lidském těle.

Angličtina

Tento týden jsme pokračovali ve seznamování. Už víme, jak si hezky říci o pomoc, jak poprosit a poděkovat a hezky se pozdravit. Učíme se, jak anglicky říci nejen svou značku, ale i značku svých kamarádů. V ranním kroužku jsme se začali učit dny v týdnu a odpovědět na otázku: What day is today?

Žabičky

Druhý zářijový týden jsme věnovali naší školce. Všechny hračky jsme dali na jejich místa, dali jsme si záležet na srovnání knih v knihovně, opakovali jsme si i pravidla správného stolování. Zpívalo se ostošest, tančili jsme podle choreografie na IT, procvičovali jemnou a hrubou motoriku a nezapomněli jsme ani na čtení pohádek. A příští týden nás čeká úžasné téma plné nových informací, zajímavostí a poznávání – lidské tělo. Těšíme se!

Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme na zahradě hry na tělo a hádanky se jmény.

Tvoření: pustili jsme se do výroby modelu naší školky????.

Sportovní klub: opičí dráha na zahradě se moc líbila!

Muzicírování: zpívali jsme písničku Mléčný bar a dostali u toho chuť na něco dobrého…