Tady jsem ve školce, Lidské tělo… 12.-16.9.2022 B

17. 9. 2022 | Kronika - Bohnice

Týden o lidském těle byl plný zajímavostí. Vyzkoušeli jsme si, jak nám buší srdce, když běžíme a když jsme v klidu. Popsali jsme si, jak nám fungují plíce a vyrobili si obrázek našich plic. Zkoušeli jsme potrénovat kapacitu plic a nafukovat balonek. A samozřejmě jsme pomocí stetoskopu poslouchali kamarádovo srdíčko. Zpívali jsme písničku o pohybu, protože víme, pohyb je pro naše tělo nejdůležitější. Na konci týdne nás ve školce navštívilo divadlo s pohádkou O drakovi, co dostal chuť na princeznu a byla to vážně legrace. V příštím týdnu budeme pokračovat v povídaní o lidském těle, ale přidáme ještě smysly. Hezký víkend.

Delfínci /Dolphins

The whole week was about the human body again. However, this time we really went „deep“ into the topic and the body itself! 🙂 We talked about some of the internal organs ( lungs, brain, heart, stomach etc.). We watched Dr.Binocs educational video. Check it out : https://youtu.be/mOKmjYwfDGU The kids know their Circle time song well now as well as the Criss cross applesauce sitting rhyme. We went back to the hygiene topic and learnt a new Washing hands rhyme : Tops and bottoms, tops and bottoms, in between, in between, scrub them all together, scrub them all together, now they’re clean, squeaky clean.

Preschool preparation  At the beginning of the week we revised the seasons of the year and the weather vocabulary. Later on we focused more on colours, shapes and counting. We played a few games combining all three of those, i.e. “ Go and get three yellow triangles“. Concerning the numbers, we tried not just to count out loud, but also

Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme hru Ptáčku zazpívej a poznávali kamarády po hlase.
Tvoření: náš strom ve školce už má podzimní look!
Sportovní klub: zumba nás bavila.
Muzicírování: hráli jsme na tělo a opakovali oblíbené písničky.🙂

match the amount of objects with a certain number ( its name ). We focused on the pronunciation too.

Tento týden jsme si povídali opět o nás samotných, ale trošku jinak… věnovali jsme se totiž lidskému tělu a IT tabule nám pomohla v jeho poznávání; viděli jsme video o lidských orgánech a řekli jsme si, k čemu slouží. Procvičovali jsme i části lidského těla a hráli hru: „Lepidýlko doma máme a my si s ním přilepíme…“ Zpívali jsme „Hlava, ramena, kolena, palce…“ Vyrobili jsme z papíru legračního kostlivce. O lidském těle (a o smyslech!) si budeme povídat i příští týden. Ve čtvrtek k nám zavítali divadlo DRAK a zahrálo nám loutkové představení „Jak drak dostal chuť na princeznu“. To bylo báječné! Drak se na konci pohádky nažral a princezna zůstala celá 🙂 .

Žabičky/Froggies

Our younger children are getting better and better at listening to English and getting used to it daily. Together we practiced greetings ( hello, good morning) as well as useful words and phrases, including the polite expressions ( help please, thank you, let’s go, wash your hands….) This week we did a lot of dancing and singing with music. We sang Open and shut them as well as Head, shoulders, knees and toes : https://youtu.be/YkqTziiBq-Y, https://youtu.be/RuqvGiZi0qg

Dramatizace, tanečky, rytmika: Které části těla rozhýbeme při tanci? Úplně všechny!

Tvoření: Vyrobili jsme si papírový mozek, který se dá nosit i jako čepice.
Sportovní klub: Zahráli jsem si kooperativní hru „slepenec“ a utužili vzájemná přátelství.
Muzicírování:  Naučili jsme se pojmenovat všechny části našeho těla a i si o nich zazpívali.