Tady jsem ve školce/ Lidské tělo…14.-18.9.2020 J

18. 9. 2020 | Kronika - Jirny

Sovičky

Tento týden jsme začali objevovat lidské tělo. Zaměřili jsme se na kostru a klouby. Naučili jsme se pojmenovat její jednotlivé části a zjistili jsme, které kosti jsou v našem těle nejdelší, kde naopak najdeme ty nejmenší kůstky. Toto téma nás baví tak moc, že si jej prodloužíme ještě o jeden týden.

Angličtina

Head, shlouders, knees and toes… a tak dále. Tato písnička nám možná ještě stále zní v hlavě. Se Sovičkami jsme si totiž povídali o lidském těle, učili jsme se, jak anglicky pojmenovat jeho jednotlivé části. Stále si ukotvujeme pokyny pro fungování ve školce, tak, abychom bezpečně rozuměli všemu, co máme dělat, nebo si uměli říct o pomoc, když něco potřebujeme.

Lištičkyprodloužené téma Tady jsme ve školce

Tento týden jsme pokračovali v poznávání svých kamarádů, Hráli si hry na zapamatování jmen a značek. Děti už si pamatují, kde které hračky mají své místo a na jakou anglickou písničku je začínají uklízet. Učíme se, jak si správně mýt ruce, stolovat, ale i zdravit, prosit a děkovat.

Děti se seznámily s hračkami na zahradě a prošli jsme se i do kaštanové aleje.

Angličtina

Tento týden jsme pokračovali v seznamování s naši školkou a s pojmenovaváním různých barviček: red, Orange, yellow, pink, purple… a to i pomoci písničky ‘’The Rainbow Color Song’’.

 

Výtvarný kroužek 

V tomto týdnu jsme začali výtvarný projekt ,,Les“. V prvním týdnu jsme se seznámili s podzimem a jeho barvami. Jako první jsme si vyrobili z tvrdnoucí hlíny šneky a hříbky.

 

Kroužek muzicírování

Společně s pořadem Zpívánky jsme si zazpívali Pec nám spadla, Běží liška k Táboru a Já do lesa nepojedu.


Sportovní kroužek

I tento týden jsme se snažili užívat si co nejvíce zahrady, sluníčka a různých pohybových her na hřišti.

Kroužek dramatiky a muzicírování

Zvířátka máme všichni rádi, proto jsme si zvířátka pantomimou předváděli a společně jsme hádali.