Tady jsem ve školce, Lidské tělo… 12.-16.9.2022 J

17. 9. 2022 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si vyprávěli o našem těle. Ukazovali jsme si na svém vlastním těle už známé části a spoustu nových – pánev, kyčel, holeň a podobně jsme se přiučili. Měli jsme také ve třídě kostru v lidské velikosti, kterou jsme si pojmenovali Kostřík. Ten nám pomohl si uvědomit a představit, jak vypadáme i uvnitř. Stejně tak jsme si na rozebíracím torzu člověka prohlédli mozek a některé orgány v hrudním koši.
Naučili jsme se básničku Šašek. Velmi nás zaujalo video o lidském oku, které nám i ukázalo, proč je důležité si svoje oči chránit.

This week we learned simple vocabulary words: body, human, head, hair, eyes, ears, nose, chin, cheeks, bones, joints… We also learned to say: ‘’ I have/ my / mine/ this is… We played a lot of games and puzzles and the kids had a lot of fun drawing the human figure. We also met our skeleton friend “Kostřík”. We are also learning the body parts song https://www.youtube.com/watch?v=AlKXoHvwlu

Amazing job everyone !!!

Rytmika, tanečky, dramaťák:  zapojili jsme celé naše tělíčka jak při divadle, které jsme si zahráli ale ze všeho  nejvíc jsme použili náš paleček, protože jsme si zahráli pohádku „O palečkovi“, tancovali jsme s IT, tancovali jsme hodně s pohybem a naše nejoblíbenější bylo „hlava, ramena, kolena, palce“, naučili jsme se novou básničku „tělo“

Sportovní klub: zasportovali jsme si v naší oblíbené tělocvičně a pořádně jsme se u toho zapotili, čekala tam na nás obří překážková dráha, naučili jsme se cviky z jógy na protažení těla a také  nové balanční cviky

Tvoření: vyrobili jsme si společně naší kostru, kterou jsme si pojmenovali.. je to náš „Kostík“, a potom jsme si vyrobili svou postavičku s kapesníčkem a bacily, abychom se naučili správně používat kapesník, aby bacily neskočily na ostatní děti a nenakazily se

Muzicírování: zpívali jsme si naše oblíbené písničky s hudebními nástroji a také jsme se učili písničku „tělo“, kterou si budeme zpívat i další týden

Vyrobili jsme si vlastní školku a obtiskly jsme do ní své barevné ruce. Někteří z nás zvládli vyzkoušet i techniku obtiskování jablíček do barevných mističek. Stále lépe si pamatujeme jména svých nových kamarádů a trénujeme bezproblémovou orientaci v prostoru třídy. Učíme se, že abychom spolu mohli vzájemně dobře vycházet, musíme dodržovat určitá pravidla. Např. pokud si chci půjčit hračku od kamaráda, hezky ho poprosíme. Nebereme mu jí:), atd. Hrajeme oblíbené pohybové hry (nejčastěji na Knedlíka) a naučili jsme se pár nových básniček „Ať jsi holka nebo kluk“, „Bramboru a Bublinu“ a zvládli jsme trénovat i nové rozpočítávadlo „Liška, myška, pampeliška“.
Dělá nám radost, že některé děti krásně zvládají práci ve větších skupinkách a kooperaci s kamarády. Někteří nováčci hezky zvládli přechod na odpolední odpočinek a za to je moc chválíme. Odvažujeme se i na procházky v okolí MŠ. Příští týden už se moc těšíme na příští týden a téma Lidské tělo.

We repeated the names of our new friends and still learn the colours in English.
We train Rainbow song and few basic words:
We know when we hear the „Clean up“ or „Line up“ songs there´s time to clean up and line up:)

Rytmika, tanečky, dramaťák: tancování s interaktivní tabulí, tleskání a hraní na hudební nástroje do rytmu písniček

Sportovní klub: sportovní hry v tělocvičně, opičí dráha s tunely, obručemi, skákání, podlézání

Tvoření: školka s hračkami vevnitř: kreslení, lepení, razítka

Muzicírování: Beruško půjč mi jednu tečku, Kočka leze dírou, Skákal pes přes oves